WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz Constractu Lubawa

Trzeci medal w trzecim sezonie i niedosyt. "Główne cele nam odjechały"

Michał Piegza

Zdobyli trzeci medal w trzecim sezonie występów w STATSCORE Futsal Ekstraklasie, a mimo tego czują niedosyt. Piłkarze Constractu Lubawa po dwóch wicemistrzostwach zdobyli brązowy medal.

Cele były inne, ale sukces trzeba cenić. Futsaliści Constractu Lubawa są już pewni 3. miejsca na koniec sezonu. Stało się to po wygranej 8:2 nad Gredar Fit-Morning Futsalem Brzeg.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

W spotkaniu z niżej notowanym rywalem lubawianie przegrywali, ale ostatecznie jeszcze przed przerwą udowodnili swoją wyższość.

- Niemrawo weszliśmy w spotkanie. Czułem, że tak będzie. Zdawałem sobie sprawę, że będę musiał szybko zabrać czas. Po straconym golu zespół spiął się i zwyciężyliśmy - ocenił potyczkę opiekun Constractu Dawid Grubalski w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa. - Trudno gra się końcówkę sezonu, gdzie nasze główne cele nam odjechały - dodał. - Ospale weszliśmy w mecz. Stracony gola nas pobudził, później wszystko kontrolowaliśmy - uzupełnił zawodnik z Lubawy Tomasz Kriezel.

Po zdobyciu brązowego medal wśród zawodników Constractu czuć niedosyt. Dwa wicemistrzostwa Polski zaostrzyły apetyty na więcej. 3. miejsce to w historii występów lubawian w ligowej elicie paradoksalnie najsłabszy wynik.

Constract w dwóch ostatnich meczach może mieć wpływ na końcowy układ tabeli. Wszak w 30. kolejce zmierzy się z aktualnym liderem Piastem Gliwice. Później przyjdzie czas na zmiany w kadrze. - Dajemy każdemu zawodnikowi swoje minuty. Musimy przemyśleć, jak drużyna ma wyglądać w kolejnym sezonie - podsumował trener zespołu z Lubawy. - Na pewno nie przejdziemy obok ostatnich meczów. Będziemy chcieli je wygrać - zapowiedział Kriezel.

29. kolejka już w najbliższą sobotę i niedzielę. Spotkania można oglądać na platformie WP Pilot.