Constract Lubawa w kryzysie? "W takim stylu będzie ciężko o obronę tytułu"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Dawid Grubalski, trener Constractu Lubawa
Materiały prasowe / / Dawid Grubalski, trener Constractu Lubawa
zdjęcie autora artykułu

Dość nieoczekiwanie mistrz Polski Constract Lubawa w ćwierćfinale play-off musiał się trochę namęczyć, aby wyeliminować Widzew Łódź. - Mam nadzieję, że poprawimy grę - przyznał zawodnik Konstruktorów Paweł Kaniewski.

Obrońca tytułu Constract Lubawa w dwóch meczach rozstrzygnął sprawę awansu do półfinału play-off Fogo Futsal Ekstraklasy, ale po rywalizacji z Widzewem Łódź Konstruktorzy przed półfinałem mogą odczuwać niepokój.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Potyczkę w Łodzi Constract wprawdzie wygrał wysoko, bo 5:0. ale po tym meczu drużyna Dawida Grubalskiego nie do końca była zadowolona ze swojej postawy. - Pierwszy nasz mecz nie był aż tak dobry jak wskazywałby na to wynik - przyznał trener w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa.

Jeszcze więcej problemów lubawianie mieli w drugiej potyczce, którą we własnej hali wygrali zaledwie 2:1. - Trudny mecz. Było czuć, że jesteśmy zmęczeni. Po środowym ciężkim spotkaniu nie próżnowaliśmy i mieliśmy dwie ciężkie jednostki. Rywal był dobrze dysponowany, mądrze się z nami bronił. Nie potrafiliśmy do końca odskoczyć z wynikiem i drżeliśmy o wygraną - ocenił potyczkę szkoleniowiec mistrzów Polski.

Jeszcze bardziej krytycznie do postawy swojej i kolegów podszedł zawodnik Constraktu Paweł Kaniewski. - Przepchnęliśmy ten mecz. Nie graliśmy pięknego futsalu. Mam nadzieję, że grę poprawimy, bo w takim stylu będzie ciężko będzie o obronę tytułu. Dobrze, że takie problemy mieliśmy w ćwierćfinale, a nie w kolejnych rundach - stwierdził.

W półfinale Constract zmierzy się z GI Malepszy Arth Soft. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Lesznie w środę 8 maja. Drugie w Lubawie 11 maja, a ewentualne trzecie dzień później.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: z piłką robią cuda. To po prostu trzeba zobaczyć

Czytaj także: Czwarty do brydża. Komplet półfinalistów Fogo Futsal Ekstraklasy Coraz bliżej historycznego awansu do Fogo Futsal Ekstraklasy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty