PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: reprezentanci Polski w futsalu

Udany początek Polaków. Futsaliści bliżej finałów mistrzostw świata

Michał Piegza

Od wygranej reprezentacja Polski w futsalu rozpoczęła eliminacje do mistrzostw świata. Biało-Czerwoni w Jastrzębiu 3:0 pokonali Greków.

Polscy futsaliści trzema golami wygrali pierwsze spotkanie eliminacyjne do mistrzostw świata.

Rywalem drużyny prowadzonej przez Bartosza Korczyńskiego byli Grecy, z którymi Polacy w ostatnich latach przegrali tylko raz.

W Jastrzębiu niespodzianki nie było. Wszystko co najważniejsze wydarzyło się pod koniec 1. połowy. W 17. minucie Polacy zdobyli dwie bramki. Kolejną dołożyli pięć minut po zmianie stron.

Kolejnym rywalem Biało-Czerwonych 7 października będą Azerowie. Do kolejnej rundy eliminacji awansuje zwycięzca grupy.

Polska - Grecja 3:0 (2:0)
Mrowiec 17', Zastawnik 17', Spychalski 25'

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża, Bartłomiej Nawrat - Michał Kubik, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Kriezel, Michał Marek, Patryk Hoły, Kacper Sendlewski, Remigiusz Spychalski, Kamil Surmiak, Sebastian Leszczak, Mateusz Mrowiec, Paweł Kaniewski, Kamil Roll.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)