Derby Warszawy dla Legii. Kluczowy okazał się gol samobójczy [WIDEO]

Mateusz Domański

Tego należało się spodziewać! Niemałą dramaturgię miały futsalowe derby Warszawy. Ostatecznie zwycięstwo odnotowała Legia. Do sieci trafił już skrót emocjonującego meczu.

Futsaliści Legii Warszawa przełamali złą passę i po raz pierwszy w historii pokonali AZS UW Darkomp Wilanów. Dla "Wojskowych" jest to niewątpliwie ważny triumf w kontekście walki o utrzymanie w Fogo Futsal Ekstraklasie.

Rywalizacja w ramach derbów stolicy zagwarantowała mnóstwo emocji. Strzelanie już w czwartej minucie rozpoczął Grzegorz Och, który skorzystał na tym, że rywale się zagapili i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Do przerwy w lepszych nastrojach znajdowali się wilanowianie, którzy prowadzili 1:0. W drugiej połowie AZS nie był w stanie zdobyć choćby jednego gola.

W 24. minucie wyrównał natomiast Mariusz Milewski. Decydująca okazało się trafienie z 31. minuty, której autorem został Maciej Pikiewicz. Skierował piłkę do własnej bramki, tym samym dając triumf rywalowi.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie Pilot WP.

Radomiak chce znaleźć balans. "Brakuje chłodnej głowy"