Facebook / Czarny productions / Futsal Leszno / Na zdjęciu: zespół GI Malepszy Futsal Leszno

Gdzie obejrzeć mecz GI Malepszy Arth Soft Leszno - Red Dragons Pniewy? Transmisja online

Mateusz Domański

Pora na ostatni ćwierćfinałowy pojedynek w ramach Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023. Nierozstrzygnięta pozostała rywalizacja pomiędzy GI Malepszy Arth Soft Leszno i Red Dragons Pniewy. Transmisja z decydującego meczu w Pilot WP.

Wyraźni faworyci nie zawiedli w pojedynkach ćwierćfinałowych Fogo Futsal Ekstraklasy. Przepustki do półfinałów wywalczyły już drużyny z TOP3 fazy zasadniczej, a więc Rekord Bielsko-Biała, Constract Lubawa oraz Piast Gliwice.

Lubawianie w dwumeczu pokonali ekipę Dremana Opole Komprachcice 7:4. W pierwszym pojedynku padł wynik 4:2 dla Constractu, a w drugim lubawianie wygrali 3:2. Lepiej w rewanżowe starcie weszli podopieczni Jarosława Patałucha. W 18. minucie Dreman otworzył wynik spotkania, ale w 26. minucie rywale doprowadzili do remisu. W 27. minucie znów na prowadzeniu znajdował się Dreman. Potem Constract wrzucił wyższy bieg, zdobył dwie bramki, a nieco później cieszył się z awansu.

Piast Gliwice okazał się natomiast wyraźnie lepszy od Jagiellonii Białystok. W tym przypadku wynik dwumeczu to 9:3. Najpierw "Piastunki" triumfowały 4:2, a następnie - 5:1. Rewanżowy pojedynek mistrz Polski praktycznie od początku miał pod kontrolą. Gliwiczanie już w pierwszej minucie otworzyli wynik rywalizacji, a później nie pozwalali rywalom na zbyt wiele i dopięli swego - zagrają w półfinale.

Rekord Bielsko-Biała natomiast w premierowym starciu ćwierćfinałowym rozprawił się 6:2 z drużyną FC Reiter Toruń. Drugi pojedynek był znacznie bardziej zacięty, ale ekipa z Grodu Kopernika nie zdołała sprawić niespodzianki i finalnie przegrała 0:1.

Najwięcej emocji zgodnie z przewidywaniami przyniósł pojedynek GI Malepszy Arth Soft Leszno z Red Dragons Pniewy. W premierowym starciu ekipa Red Dragons Pniewy triumfowała 4:3. W drugim meczu lepsi okazali się natomiast leszczynianie. Działo się sporo, oj działo! Najpierw ekipa GI Malepszy Arth Softu zdobyła dwa gole, a potem wyrównali pniewianie. Do przerwy mieliśmy więc wynik 2:2. W drugiej partii znacznie lepiej wypadła drużyna z Leszna - strzeliła trzy gole i ostatecznie zwyciężyła 5:2. Taki wynik sprawił, że dojdzie do trzeciej batalii leszczyńsko-pniewskiej!

Transmisja z meczu GI Malepszy Arth Soft Leszno - Red Dragons Pniewy

Dlaczego futsaliści GI Malepszy Arth Soft Leszno i Red Dragons Pniewy zmierzą się po raz trzeci? Wszystko za sprawą zasad obowiązujących w fazie play-off - gra toczy się do dwóch zwycięstw. Decydujący bój o półfinał zaplanowany został na 14 maja 2023 roku. Początek rywalizacji o godzinie 18:00.

Bezpośrednia transmisja dostępna będzie na platformie Pilot WP. Na pewno warto wygospodarować sobie trochę czasu, by śledzić to spotkanie. Zmierzą się dwie równorzędne drużyny. Żadna z nich nie myśli o kończeniu sezonu - celem jest gra w półfinale Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023.

O końcowym rozrachunku mogą zadecydować detale. Czas pokaże, kto zachowa więcej sił i więcej chłodnej głowy na ten najważniejszy mecz ćwierćfinałowy.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)