Ogromna wpadka Wieczystej Kraków! Nie będzie awansu?

To sensacja. Walcząca o awans do eWinner II ligi Wieczysta Kraków nie potrafiła pokonać w Sandomierzu, niemal pewną już spadku, Wisłę. Mecz zakończył się remisem 2:2. Na 1. miejsce awansowała Stal Stalowa Wola.

Michał Piegza
piłkarze Wieczystej Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków
W grupie IV III ligi w grę o awans do eWinner II ligi w końcówce sezonu zaangażowane są już tylko dwa zespoły.

W 28. kolejce punkty bez gry otrzymała Stal Stalowa Wola. Wicelider po 27 seriach walkowerem pokonał ŁKS. Prowadząca w tabeli po rundzie jesiennej drużyna z Łagowa z powodu problemów finansowych wycofała się zimą z rozgrywek.

Niespodziewanie zawiódł obecny lider i zarazem główny kandydat do awansu Wieczysta Kraków. Zespół do Sandomierza na potyczkę z Wisłą jechał po pewny komplet punktów. Gospodarze są o krok od spadku do IV ligi.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. W 8. minucie dla gości trafił Patrik Misak. Przed przerwą gospodarze sensacyjnie wyrównali. W 37. minucie Lionel Etoundi zdobył gola dla Wisły. Ten sam zawodnik dwadzieścia minut po zmianie stron strzelił drugą bramkę.

Wieczystej udało się doprowadzić do remisu. W 74. minucie bramkę dla gości zdobył Jakub Bąk. Na więcej Wieczystej w meczu już nie było stać. Przyjezdni zakończyli serię pięciu wygranych z rzędu.

Do końca sezonu krakowianie w lidze zmierzą się jeszcze m.in. z 3. w tabeli Avią Świdnik. Z kolei Stal Stalowa Wola trudną przeprawę będzie miała już w najbliższej serii, kiedy zmierzy się w Ostrowcu z 5. w lidze KSZO 1929.

Wisła Sandomierz - Wieczysta Kraków 2:2 (1:1) 0:1 - Misak 8' 1:1 - Etoundi 37' 2:1 - Etoundi 65' 2:2 - Bąk 74'