YouTube / Futsal Ekstraklasa / Orlando Duarte, trener Piasta Gliwice

Druga odsłona walki o brąz. Gdzie obejrzeć mecz Piast Gliwice - GI Malepszy Arth Soft Leszno?

Mateusz Domański

27 maja 2023 roku (sobota) dojdzie do drugiego pojedynku w ramach zmagań o trzecie miejsce w Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023. Na razie bliżej brązowego medalu jest Piast Gliwice. Transmisja z gliwicko-leszczyńskiego starcia w Pilot WP.

Piast Gliwice na pewno nie będzie mógł zaliczyć tego sezonu do udanych. Celem zespołu Orlando Duarte było obronienie tytułu mistrza Polski. W fazie zasadniczej drużyna zajęła trzecie miejsce, a później wywalczyła awans do półfinałów. Gliwiczanie mocno stawiali się Constractowi Lubawa, ale ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki.

GI Malepszy Arth Soft Leszno również musiał pogodzić się z brakiem awansu do wielkiego finału ekstraklasowych rozgrywek. Leszczynianie w półfinałowych zmaganiach okazali się znacznie słabsi od Rekordu Bielsko-Biała. Nie było to dla nikogo większą niespodzianką, bo bielszczanie w tym sezonie są naprawdę mocni i nie przez przypadek wygrali zmagania w ramach sezonu zasadniczego.

Za Piastem Gliwice i ekipą GI Malepszy Arth Soft Leszno pierwsze starcie o III miejsce w Fogo Futsal Ekstraklasie 2022/2023. Teraz te zespoły skupiają się na drugiej konfrontacji.

Gdzie transmisja z meczu Piast Gliwice - GI Malepszy Arth Soft Leszno?

Rewanżowa konfrontacja Piasta Gliwice z zespołem GI Malepszy Arth Soft Leszno została zaplanowana na 27 maja 2023 roku (sobota). Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się natomiast o godzinie 19:00. Na pewno emocji nie zabraknie.

Bezpośrednia transmisja z tego starcia dostępna będzie wyłącznie na platformie Pilot WP. Można z niej korzystać z poziomu komputerów, nowoczesnych telewizorów, smartfonów, a także tabletów. W bibliotece Pilot WP dostępne są archiwalne spotkania rozegrane w ramach tego sezonu Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023. Można więc cofnąć się do rozmaitych pojedynków.

Piast Gliwice bliżej brązowego medalu

Pierwsza odsłona walki o brązowy medal Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 odbyła się 24 maja 2023 roku. Leszczynianie nie zdołali wykorzystać atutu domowego parkietu i przegrali z mistrzem Polski 1:5. Tak naprawdę spotkanie już od początku układało się po myśli Piasta.

Pierwszego gola w ósmej minucie zdobył Vinicius Teixeira. Kilka minut przed przerwą ten zawodnik raz jeszcze wpisał się na listę strzelców. Dzięki temu gliwiczanie prowadzili po pierwszej połowie 2:0.

W drugiej partii strzelanie rozpoczął Marcin Firańczyk. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 22. minucie. GI Malepszy Arth Soft Leszno nie zdołał jednak pójść za ciosem i nie doprowadził do wyrównania. Podrażnieni gliwiczanie wyprowadzali natomiast kolejne ciosy - trafiali kolejno Miguel Pegacha, Rafael Cadini oraz Vinicius Lazzaretti.

Postawa Piasta dla nikogo nie powinna być większym zaskoczeniem. Ten zespół był jednym z faworytów rozgrywek i po tym, jak odpadł z walki o mistrzostwo Polski, stało się jasne, że będzie mieć ogromne szanse na wywalczenie brązowego medalu. III miejsce w Fogo Futsal Ekstraklasie na pewno nie usatysfakcjonuje w pełni ekipy z Gliwic.

Dodajmy, że na meczu w Gliwicach walka o brązowy medal może się zakończyć. Mecze o III miejsce rozgrywane są bowiem do dwóch zwycięstw.

Last dance Marka Papszuna. "Ja wysiadam, ale Raków płynie dalej"