Newspix / MACIEJ GILEWSKI / Na zdjęciu: futsaliści Rekordu Bielsko-Biała

Liga Mistrzów futsalu: minimalna porażka Rekordu. Wstydu nie było

Michał Piegza

W pierwszym meczu III fazy grupowej Ligi Mistrzów Rekord Bielsko-Biała 3:4 przegrał z Gazpromem-Jugra Jugorsk. Mistrz Polski znacznie ograniczył swoje szanse na awans do Final Four.

Po historycznym awansie do III rundy grupowej Ligi Mistrzów Rekord Bielsko-Biała, w turnieju w Barcelonie chciał sprawić niespodziankę. Nie udało się w pierwszym meczu. Rywal Gazprom-Jugra Jugorsk szybko objął dwubramkowe prowadzenie, ale mistrzowie Polski szybko złapali kontakt.

Po przerwie rywale dołożyli kolejne dwa trafienia, Rekord jednak nie poddał się i walczył do końca. Polacy w ostatnich minutach zdobyli dwa gole i ponownie złapali z rywalem kontakt bramkowy. Na więcej zabrakło czasu.

Po porażce Rekord zmniejszył swoje szanse na awans do Final Four, ale każdy punkt zdobyty z dużo wyżej notowanymi rywalami będzie sukcesem polskiej drużyny. W kolejnym spotkaniu Rekord zagra z Barceloną.

Rekord Bielsko-Biała - Gazprom-Jugra Jugorsk 3:4 (1:2)

Kubik 10', 36', 40' - Łyskow 5', 8', Szajachmietow 22', Cziskała 34'

Skład Rekordu: Bartłomiej Nawrat, Michał Kałuża - Artur Popławski, Paweł Budniak, Michał Marek, Oleksandr Bondar, Michał Kubik, Kamil Surmiak, Jan Dudek, Łukasz Biel, Tomasz Gąsior, Alex Viana, Wojciech Łasak.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)