PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: hokeiści JKH GKS Jastrzębie, zdobywcy Pucharu Polski 2019

Hokej. Puchar Polski. JKH GKS Jastrzębie obronił tytuł

Rafał Smoliński

JKH GKS Jastrzębie po raz drugi z rzędu sięgnął po Puchar Polski. W wielkim finale rozegranym w niedzielę w Tychach pokonał Re-Plast Unia Oświęcim 2:0.

Decydujące spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny skupiły się na tym, aby przede wszystkim nie stracić bramki. Nic więc dziwnego, że po dwóch tercjach na tablicy wyników było 0:0.

Dopiero na początku trzeciej tercji ładną akcję przeprowadziła ekipa JKH GKS Jastrzębie, a idealnie obsłużony Artiom Jossafow skierował krążek do bramki. Unia Oświęcim atakowała, jednak gola w sobotę nie zdobyła. W 59. minucie Martin Kasperlik wykorzystał sytuację sam na sam i ustalił wynik meczu na 2:0.

JKH GKS Jastrzębie po raz drugi z rzędu i zarazem trzeci w historii triumfował w Pucharze Polski. Wcześniej hokeiści tego zespołu wygrali te rozgrywki w 2012 i 2018 roku.

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
1:0 - Artiom Jossafow (Maciej Urbanowicz, Jesse Rohtla) 41'
2:0 - Martin Kasperlik (Radosław Sawicki) 59'

Iga Świątek z najlepszym zagraniem 2019 roku (wideo)