/ Newspix/Sebastian Borowski. Katarzyna Niewiadoma wygrała dwa etapy wyścigu Boels Rential Ladies Tour w 2016 roku.

Katarzyna Niewiadoma 12. na piątym etapie Giro Rosa, Mara Abbott nową liderką

Piotr Ziemka

Katarzyna Niewiadoma zajęła dwunaste miejsce na piątym etapie wyścigu Giro d'Italia Internazionale Femminile (Giro Rosa).

Zawodniczki przejechały 77,5 kilometra z Grosio do Tirano. Do pokonania był między innymi podjazd pod Mortirolo o długości 12,4 km i średnim nachyleniu wynoszącym 10,5 procent. Zwyciężyła Amerykanka Mara Abbott z zespołu Wiggle High5. Drugie miejsce zajęła inna kolarka z tej drużyny - Elisa Longo Borghini. Włoszka minęła linię mety 37 sekund po triumfatorce.

Katarzyna Niewiadoma została sklasyfikowana na dwunastej pozycji. Polka po pięciu dniach rywalizacji zajmowała drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Po etapie, który zakończył się w Tirano, Niewiadoma jest dziewiąta w "generalce". Pozostała natomiast na czele klasyfikacji młodzieżowej. Drugą lokatę w tym rankingu zajmuje Włoszka Alice Arzuffi, która ma trzy minuty i 43 sekundy straty do Niewiadomej.

24. była Małgorzata Jasińska, a 61. - Eugenia Bujak.