Getty Images / Luc Claessen / Na zdjęciu: Soren Kragh Andersen

Kolarstwo. BinckBank Tour 2020. Soren Kragh Andersen wygrał czasówkę

Piotr Bobakowski

W piątek uczestnicy wyścigu BinckBank Tour 2020 rywalizowali na trasie 4. etapu. Jazdę indywidualną na czas wygrał Duńczyk Soren Kragh Andersen. Liderem pozostał Mads Pedersen.

Jazda indywidualna na czas w Riemst (miejscowość w północnej Belgii) była 4. etapem wyścigu BinckBank Tour. Kolarze w piątek mieli do pokonania ponad 8 km z dwoma krótkimi podjazdami na trasie odcinka.

Najlepszy czas osiągnął kolarz grupy Team Sunweb, Soren Kragh Andersen. Duńczyk pokonał trasę w 9 minut i 59 sekund. Sześć sekund do zwycięzcy stracił Szwajcar Stefan Kung (Groupama-FDJ). Trzecie miejsce zajął rodak Kunga, Stefan Bissegger (EF Pro Cycling) - siedem sekund straty do Andersena.

Tuż za podium, na 4. pozycji, uplasował się dotychczasowy lider BinckBank Tour, Mads Pedersen. Kolarz Trek-Segafredo stracił do triumfatora czasówki osiem sekund i pozostał na czele klasyfikacji generalnej po 4 etapach.

W "generalce" Pedersen ma siedem sekund przewagi nad Andersenem. Trzeci jest Kung, który traci do lidera 13 sekund. W sobotę kolarzy czeka ostatni etap wyścigu (z metą w Geraardsbergen), w trakcie którego organizatorzy byli zmuszeni zmienić trasę z powodu braku możliwości wjazdu do Holandii (nie pozwoliła na to aktualna sytuacja epidemiologiczna).

Zobacz:
Kolarstwo. BinckBank Tour 2020. Mads Pedersen wygrał trzeci etap po zaciętym finiszu
Kolarstwo. Prestiżowy wyścig Amstel Gold odwołany. To wynik wzrostu zakażeń w Holandii