Rezerwy Asseco znowu gromią II-ligowca

Katarzyna Dziergowska

Asseco II drugi raz z rzędu bardzo wysoko pokonuje II-ligowca. Tym razem gorycz porażki musiał poczuć Korsarz Gdańsk, który przegrał aż 132:71 (30:21, 26:24, 38:12, 38:14).

Wynik po pierwszej połowie nie zachwycił gdyńskich kibiców.(56:45). Prokom słabo bronił, co wykorzystywał Korsarz. Po przerwie rezerwy Asseco mocno wzięły się do roboty i w drugiej połowie pozwoliły rzucić Korsarzowi tylko 26 punktów, przy swoich 76.

Z meczu na mecz widać jak podopieczni trenera Leszka Marca coraz bardziej się zgrywają. W spotkaniu z Korsarzem cała ekipa pokazała się z bardzo dobrej strony. W składzie zabrakło jedynie przeziębionego Tomasza Andrzejewskiego. Najwięcej oczek dla gdyńskiego zespołu rzucili 21-latkowie: Aleksander Krazue (19), Krzysztof Krajniewski (17) oraz Piotr Śmigielski (15).

Asseco Prokom II - Korsarz Gdańsk 132:71 (30:21, 26:24, 38:12, 38:14)

Asseco II: Aleksander Krauze 19 (1x3), Krzysztof Krajniewski 17 (1x3), Piotr Śmigielski 15, Marcin Malczyk 14, Kacper Młynarski 13 (3x3), Paweł Bach 12 (1x3), Daniel Grujić 10, Grzegorz Mordzak 9 (1x3), Tomasz Wojdyła 8, Piotr Konsek 8, Jędrzej Jankowiak 7 (1x3)