ME U-20: Biało-czerwoni ograli Holendrów

Patryk Kurkowski

Biało-czerwoni mają już za sobą pierwszy mecz w walce o miejsca 9-16 w mistrzostwach Europy koszykarzy do lat 20 dywizji B. Podopieczni Roberta Jakubiaka ograli wyraźnie Holendrów, chociaż po dwudziestu minutach potyczki nic na to nie wskazywało. Nasi zawodnicy przegrywali bowiem 33:44, ale w drugiej połowie wzięli się w garść i zaaplikowali rywalom aż 55 punktów, tracąc tylko 35.

480f9e01719ed555404363.gifPolska - Holandia 480f986e9fc6f038499930.gif88:79
(22:25, 11:19, 28:19, 27:16)

Polska: Marek Szumelda-Krzycki 21, Jakub Parzeński 16, Michał Sokołowski 13, Wojciech Fraś 13, Hubert Wierzbicki 9, Kacper Młynarski 7, Sebastian Szymański 7, Mateusz Dziemba 2, Norbert Kulon 0, Michał Kwiatkowski 0.

Holandia: van Vugt 16, Van Schaik 15, Williams 15, Treffers 10, Filipan 9, Brandt 6, Van Der Horst 6, De Haas 2, Kaspers 0, Wieling 0, Wieten 0.