Piątka 14. kolejki Tauron Basket Ligi

Jacek Konsek

Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie pięciu zawodników, którzy w naszej ocenie swoją postawą na parkiecie zasłużyli na miejsce w Piątce 14. kolejki Tauron Basket Ligi.

Krzysztof Szubarga (Anwil Włocławek) - 33 min, 14 pkt, 8 as, 3 zb

"Szubi" wraz z Nikolą Jovanoviciem poprowadził Anwil Włocławek do prestiżowej wygranej na liderem rozgrywek, PGE Turowem Zgorzelec. Reprezentacyjny rozgrywający zanotował 14 punktów oraz osiem asyst, trafiając ważną trójkę w kluczowym momencie czwartej kwarty. Chwilę potem po podaniu Szubargi Jovanović przesądził o wygranej włocławian.

[nextpage]

Jerel Blassingame (Asseco Prokom Gdynia) - 31 min, 18 pkt, 11 as

Mistrz Polski z kolejki na kolejkę gra coraz lepiej, a duży wpływ na taki bieg wydarzeń ma postawa Jerela Blassingame'a. Amerykanin w sobotę zanotował efektowne double-double w postaci 18 punktów i 11 asyst i poprowadził Asseco Prokom do pewnej wygranej nad Kotwicą Kołobrzeg. Była to szósta wygrana w ostatnich siedmiu kolejkach w wykonaniu obrońców tytułu, którzy zajmują już 3. miejsce w rozgrywkach.

[nextpage]

Jakub Dłoniak (Jezioro Tarnobrzeg) - 35 min, 25 pkt

Niechciany w Zielonej Górze notuje kapitalny sezon w Tarnobrzegu. Najlepszy Polak w TBL ukarał swojego byłego pracodawcę, rzucając 25 punktów a Jezioro sensacyjnie pokonało faworyzowany Stelmet 99:95. Leworęczny snajper był najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu i jak sam przyznał "miał wielką satysfakcję" po tym meczu.

[nextpage]

Nicchaeus Doaks (Jezioro Tarnobrzeg) - 33 min, 19 pkt, 9 zb

25-letni podkoszowy okazał się drugim z bohaterów Jeziora Tarnobrzeg. Amerykanin zagrał najlepszy mecz w sezonie, notując 19 punktów (7/8 z gry) i dziewięć zbiórek. Doaks, mimo niezbyt imponującego wzrostu (201 cm), dzielił i rządził w strefie podkoszowej.

[nextpage]

Rasid Mahalbasić (Asseco Prokom Gdynia) - 22 min, 16 pkt, 17 zb

Zaledwie 22 minuty potrzebował austriacki środkowy Asseco Prokomu, aby skompletować okazałe double-double. Mahalbasić do 16 punktów (7/14 z gry) dołożył aż 17 zbiórek, z czego aż 10 na atakowanej tablicy! To wynik godny uwagi, zwłaszcza że cały zespół Kotwicy zanotował tylko siedem zbiórek w ofensywie.