WKK Wrocław mistrzem Polski - podsumowanie V dnia Mistrzostw Polski U-20 mężczyzn

Stanisław Grabowski

W niedzielę w Sopocie zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w Mistrzostwa Polski U-20 mężczyzn. Złoty medal zdobyli gracze WKK Wrocław.

W  meczu o trzecie miejsce Trefl Sopot pokonał pewnie Rosę Sport Radom 63:47. Przegranym na nic zdał się świetny występ Piotra Kuczyńkiego (13 punktów, 15 zbiórek). Natomiast w barwach gospodarzy turnieju znów wyróżnił się David Brembley (15 oczek, 7 zbiórek).

Losy finału rozstrzygnęły się w drugiej części II kwarty, kiedy to WKK Wrocław odskoczyli od MKS-u Dąbrowa Górnicza. W barwach złotych medalistów należy wyróżnić Jarosława Trojana (21 punktów, 9 zbiórek). Ponadto na swoim poziomie zagrali Jan Grzeliński i Jakub Koelner

O 3 miejsce:

Trefl Sopot - Rosa Sport Radom 63:47 (21:18, 16:10, 13:7, 13:12)

Finał:

MKS Dąbrowa Górnicza - WKK Wrocław 61:74 (17:14, 11:22, 13:19, 20:19)

MVP Mistrzostw Polski Juniorów Starszych został wybrany Jan Grzeliński z WKK Wrocław.