ME U-20: Polska bez szans w starciu z Chorwacją

Bartosz Półrolniczak

Podopieczni Mariusza Niedbalskiego nie byli w stanie dotrzymać kroku rywalowi. Chorwaci szybko przejęli inicjatywę i wygrali 75:56.

Chorwacja dość szybko odskoczyła na kilka oczek i kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Biało-czerwoni znów razili nieskutecznością i już do przerwy przegrywali 12 punktami.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Reprezentanci Polski próbowali zbliżyć się do rywala, ale młodzi koszykarze z Bałkanów cały czas prowadzili. Chorwaci systematycznie zwiększali swoją przewagę i wygrali ostatecznie 75:56.

Biało-czerwoni po raz kolejny mieli spore problemy w ataku. Dość powiedzieć, że trafili zaledwie cztery razy za trzy punkty, przy aż 27 takich próbach. Z dobrej strony pokazał się Mikołaj Witliński - zdobywca 15 punktów.

Polacy zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie i nie awansowali do ćwierćfinału. Prowadzeni przez Mariusza Niedbalskiego gracze powalczą o miejsca 9-12. Kolejnym rywalem Polski będzie Słowenia.

Chorwacja - Polska  75:56 (22:12,11:9, 25:16,17:19)

Chorwacja: Zganec 15, Gabrić 12, Budnović 10, Marinelli 8, Gulam 7, Marić 6, Mavra 6, Bosnjak 5, Demo 4, Brzoja 2, Basić 0, Bacak 0.

Polska: Witliński 15, Radwański 7, Struski 6, Jeszke 6, Borowski 6, Garbacz 5, Grzeliński 4, Schenk 3, Morawiec 3, Patoka 1, Szymkiewicz 0, Zegżuła 0.