KSK Noteć Inowrocław nie dogoniła Meritumkredyt Pogoni Prudnik

Patryk Neumann

Koszykarze Meritumkredyt Pogoni Prudnik odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie. W meczu 4. kolejki I ligi pokonali w Inowrocławiu KSK Noteć 67:62.

Obie drużyny przed sobotnim pojedynkiem miały na swoim koncie po jednym zwycięstwie. Meritumkredyt Pogoń Prudnik wygrała w Stargardzie Szczecińskim ze Spójnią a miejscowy beniaminek pokonał na inaugurację SKK Siedlce. Inowrocławianie musieli przełknąć gorycz trzeciej porażki z rzędu. Choć zebrali oni więcej piłek to goście popełnili mniej strat i lepiej egzekwowali rzuty wolne - 18/25 przy 9/17 celnych próbach gospodarzy.

KSK Noteć ani przez chwilę nie prowadziła w sobotnim starciu. Pod koniec pierwszej kwarty Meritumkredyt Pogoń Prudnik wygrywała już 21:12. Agresywna obrona oraz konsekwentna gra pozwoliła podopiecznym Tomasza Michalaka przejąć całkowitą kontrolę nad meczem. Gospodarze grali zrywami, lecz w połowie drugiej kwarty przegrywali 20:31.

Najtrudniejszą sytuację miejscowi mieli w 26. minucie spotkania. Było wtedy 35:51 i nic nie zwiastowało emocji. W kolejnych fragmentach koszykarze prowadzeni przez Łukasza Żytkę zagrali jednak zdecydowanie lepiej. Zdołali oni wrócić do walki o zwycięstwo, gdy przegrywali tylko 53:55. Sił na końcówkę nie wystarczyło a goście utrzymali niewielką przewagę. Do zwycięstwa poprowadził ich Kacper Stalicki, który zdobył 23 punkty. Trafił cztery z siedmiu rzutów trzypunktowych i siedem z dziesięciu prób na linii rzutów wolnych. Dołożył ponadto siedem zbiórek. Świetnie spisał się także Tomasz Nowakowski - 18 punktów i dziewięć zbiórek.

Po 13 oczek dla KSK Noteci uzyskali Aleksander Filipiak oraz Bartosz Pochocki. Przyjezdni zdołali powstrzymać Daniela Korólczyka. W trzech wcześniejszych meczach 28-letni koszykarz zdobył łącznie 46 punktów. W sobotę do swojego dorobku dopisał tylko pięć oczek.

Obie ekipy mają niewiele czasu na rozpamiętywanie sobotniej konfrontacji. W środę czekają na nie kolejne wyzwania. Inowrocławianie zagrają derbowy pojedynek w Bydgoszczy z Astorią. Do Prudnika przyjedzie natomiast GTK Gliwice.

KSK Noteć Inowrocław - meritumkredyt Pogoń Prudnik 62:67 (15:23, 14:15, 18:15, 15:14)

KSK Noteć: Filipiak 13, Pochocki 13, Michałek 7, Ratajczak 6, Wierzbicki 6, Dusiło 5, Korólczyk 5, Seweryn Sroczyński 3, Kozłowski 2, Maciejewski 2, Adamczewski 0, Miłosz Sroczyński 0.

meritumkredyt Pogoń: Stalicki 23, Nowakowski 18, Mordzak 9, Bogdanowicz 6, Cichoń 5, Madziar 5, Moczulski 1, Chmielarz 0, Kasiński 0, Leszczyński 0.