Zetkama Doral Nysa Kłodzko sprowadzona na ziemię w Gliwicach

Patryk Neumann

Zetkama Doral Nysa Kłodzko jechała na mecz 22. kolejki I ligi koszykarzy z dużymi nadziejami. GTK Gliwice głównie dzięki świetnej pierwszej kwarcie nie pozostawił jednak złudzeń beniaminkowi i zwyciężył 74:57.

Goście wspierani przez swoich kibiców liczyli na wyjazdowe przełamanie, dzięki któremu mogliby realnie myśleć nawet o awansie do play-offów. Te plany szybko zweryfikowali gospodarze sobotniego meczu. Zawodnicy z Gliwic popisali się w pierwszej kwarcie serią trafień trzypunktowych. Byli skuteczni i dobrze też bronili, dzięki czemu prowadzili 30:11. Ten okres zadecydował o losach pojedynku.

Kolejne trzy części były już wyrównane, a dwie z nich zakończyły się nawet minimalnym zwycięstwem przyjezdnych. Podopieczni Marcina Radomskiego nie wykorzystali swoich szans. W drugiej odsłonie zmniejszyli dystans do 11 punktów, lecz chwilę później gospodarze odzyskali straconą zaliczkę. Zetkama Doral Nysa Kłodzko mogła także przycisnąć bardziej rywala w ostatnich dziesięciu minutach. Gdy gospodarze zdobyli osiem oczek goście uciułali jedynie dziewięć punktów, czym potwierdzili, że zdecydowanie trudniej rywalizować im na obcych parkietach.

Zespół z Gliwic z dużą nawiązką zrewanżował się za dwupunktową porażkę z pierwszej rundy. Odniósł piąte zwycięstwo w sezonie i drugie przed własną publicznością. Nie pozwoliło to jednak opuścić ostatniego miejsca w tabeli. Koszykarze z Kłodzka zgromadzili o cztery punkty więcej. Na wyjeździe przegrali jednak swój 11 mecz i pozostały im jeszcze tylko cztery szanse w rundzie zasadniczej, aby nie zapisać się niechlubnym rekordem w historii I ligi.

Wojciech Fraś zakończył sobotnie starcie z double-double - 15 punktów i 12 zbiórek. Osiągnięcia innego podkoszowego - Łukasza Paula to 11 zbiórek, osiem oczek oraz dwa bloki. Marcin Stokłosa zdobył 14 punktów. Rozgrywający rozdał także pięć asyst. Kacper Radwański dodał natomiast 15 oczek.

W pokonanym zespole można wyróżnić jedynie dwóch zawodników. Michał Weiss zdobył 18 oczek. Marcin Bluma uzyskał natomiast 10 punktów, 13 zbiórek oraz czterokrotnie blokował rywali.

GTK Gliwice - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 74:57 (30:11, 19:20, 17:17, 8:9)

GTK: Fraś 15, Radwański 15, Stokłosa 14, Pluta 9, Paul 8, Podulka 5, Wróbel 5, Załucki 3, Bodych 0, Konsek 0.

Zetkama Doral Nysa: Weiss 18, Kowalski 11, Bluma 10, Bartkowiak 8, Czajkowski 3, Lipiński 2, Malona 2, Płatek 2, Wojciechowski 1.