NCAA: 11 punktów Tomasza Gielo

Stanisław Grabowski

W sobotę w nocy na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentowało się dwóch Polaków. Niestety tylko zespół Tomasza Gielo mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Ole Miss Rebels pokonali na wyjeździe Auburn 69:59, prowadząc już do przerwy 40:33. Tomasz Gielo zdobył w tym pojedynku 11 punktów trafiając 1/5 rzutów za 2 oraz 3/5 prób za 3. Polak był trzecim strzelcem w swoim zespole, a ponadto zanotował on 3 zbiórki, asystę i stratę. Standardowo już najwięcej, bo 23 "oczka" dla zwycięzców rzucił rozgrywający Stefan Moody. Na chwilę obecną Ole Miss notuje w lidze NCAA bilans 16-10.

Drake Bulldogs zanotowali dwudziestą drugą porażkę w sezonie, przegrywając tym razem z Bradley 70:73. Po dwudziestu minutach nic nie zapowiadało na porażkę drużyny Dominik Olejniczak, która prowadziła 41:32. Polski center w ciągu 22 minut gry zapisał na swoim koncie 4 punkty i tyle samo zbiórek.