Euroliga: Dużo niespodzianek w ostatnim dniu Top 16. Hit w Pireusie dla CSKA

Krzysztof Kaczmarczyk

Niesamowity spektakl na koniec przygody z tegoroczną edycją Euroligi zobaczyli kibice w Pireusie. Niestety dla nich spotkanie nie zakończyło się happy endem dla gospodarzy.

Jako, że piątkowe mecze nie miały już większego znaczenia dla losów zespołów, które wywalczyły awans do fazy play-off, doszło do kilku niespodzianek.

Lider grupy E Fenerbahce Stambuł przegrało w Maladze z tamtejszą Unicają. Zespół z Turcji w czwartej kwarcie przegrywał już nawet różnicą 12 oczek. Starał się wrócić do gry, jednak ostatecznie z wygranej na pożegnanie z Euroligą cieszyć mogli się rywale.

Przegrał również wicelider tejże grupy, czyli Lokomotiv Kubań Krasnodar. Rosyjski zespół o zaledwie jedno oczko okazał się gorszy w wyjazdowej konfrontacji z Darussafaką Dogus Stambuł.

W ostatnim piątkowym meczu tej grupy Cedevita Zagrzeb bardzo pewnie pokonała przed własną publicznością Crveną Zvezdę Belgrad. Chorwaci triumfowali różnicą aż 21 oczek.

W ostatnim meczu dnia CSKA Moskwa, lider grupy F, pokonał na wyjeździe żegnających się z rozgrywkami aktualnych wicemistrzów Euroligi - ekipę Olympiakosu Pireus.

Kibice w Grecji zobaczyli kawał dobrej, ofensywnej koszykówki. Ostatecznie CSKA wygrało w Pireusie 99:96, a nie do zatrzymania był Nando De Colo. Francuz wywalczył 20 punktów, po cztery zbiórki oraz asysty i aż trzynastokrotnie był faulowany przez rywali.

Gospodarzom w wygranej nie pomogły nawet cztery trójki w ostatniej minucie meczu, którymi podzielili się Vassilis Spanoulis i Matthew Lojeski.