Murray znów zrobił to Lakers! Wielki rzut na zwycięstwo i rozstrzygnięcie serii

Jamal Murray w poniedziałek znów został bohaterem Denver Nuggets! 27-latek raz jeszcze w tej serii fazy play-off trafił rzut, gwarantujący swojej drużynie spektakularne zwycięstwo.

Patryk Pankowiak
Jamal Murray PAP/EPA / ALLISON DINNER / Na zdjęciu: Jamal Murray
Kanadyjczyk w drugim meczu rywalizacji trafił z półdystansu równo z końcową syreną, przesądzając o losach spotkania. Teraz znów popisał się kluczową akcją - tym razem zadał decydujący cios na cztery sekundy przed końcem meczu.

Jamal Murray ustalił w ten sposób wynik na 108:106. Los Angeles Lakers nie mieli już przerwy na żądanie, a wyprowadzali piłkę spod własnego kosza. Taurean Prince oddał jeszcze rzut z połowy boiska, ale ta próba nie była nawet blisko powodzenia.

Nuggets w poniedziałek nie tylko pokonali Jeziorowców, ale przy tym zamknęli też serię, triumfując 4-1 i zapewnili sobie awans do drugiej rundy fazy play-off. Zagrają w niej z drużyną Minnesota Timberwolves, która pokonała Phoenix Suns 4-0.

Murray rzucił 32 punkty. Genialny był też Nikola Jokić, autor 25 oczek, 20 zbiórek i dziewięciu asyst. Skrzydłowy Michael Porter dodał 26 oczek, trafiając 8 na 12 rzutów z gry, w tym 5 na 7 za trzy.

Lakers znów mieli problem z rzutami z dystansu, bo umieścili w koszu tylko 10 na 35 takich prób. Sam D'Angelo Russell spudłował aż 8 na 10 rzutów za trzy. Gościom na nic zdało się 30 punktów LeBrona Jamesa.

Cztery mecze i koniec serii pomiędzy Oklahoma City Thunder i New Orleans Pelicans. Najlepsi po sezonie zasadniczym w Konferencji Zachodniej Thunder pokazali siłę, zwyciężając aż 4-0. Tym razem pokonali rywali z Luizjany 97:89. Shai Gilgeous-Alexander i Jalen Williams rzucili po 24 punkty.