WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / A.J. Slaughter

Francja. A.J. Slaughter zaczął od przegranej

Karol Wasiek

13 punktów A.J. Slaughtera nie wystarczyło do tego, by SIG Strasbourg pokonał na inaugurację ligi Le Mans Sarthe Basket. Wicemistrz Francji przegrał 71:73.

A.J. Slaughter jest jednym z kilku reprezentantów Polski, którzy w okresie wakacyjnym zdecydowali się zmienić pracodawcę. 29-letni rozgrywający zamienił Banvit BC na SIG Strasbourg. Tym samym zawodnik po dwóch latach przerwy zdecydował się na powrót do Francji. Swój wybór tłumaczył w rozmowie z WP SportoweFakty.

Koszykarz w niedzielę zadebiutował w nowych barwach. Wicemistrz Francji udał się na wyjazdowy mecz z Le Mans Sarthe Basket. Podopieczni Henrika Dettmanna fatalnie rozpoczęli spotkanie, przegrywając do przerwy 24:40.

Później goście wzięli się do pracy i stopniowo odrabiali straty. W czwartej kwarcie wyszli nawet na trzypunktowe prowadzenie, ale nie zdołali go ostatecznie utrzymać. Le Mans wygrało 73:71.

Slaughter może mecz zaliczyć do udanych. Zawodnik zdobył 13 punktów (5/5 za dwa, 1/5 za trzy) w ciągu 29 minut spędzonych na parkiecie. Więcej oczek w jego drużynie zgromadził jedynie Erving Walker (15), były gracz Stelmetu BC Zielona Góra.

Liderem tabeli po pierwszej kolejce jest Elan Chalon Sur-Saone. SIG Strasbourg zajmuje 12. miejsce, z kolei zespół Aarona Cela - BCM Gravelines-Dunkerque okupuje 14. lokatę.