TBV Start - Energa Czarni: jak zagrają bez Burrella?

Karol Wasiek

Sporo szumu ostatnio wokół drużyny Energi Czarnych Słupsk, która słabo prezentuje się na starcie nowego sezonu. Jak zespół Robertsa Stelmahersa już bez Stanley'a Burrella poradzi sobie w Lublinie?

Nie wiedzie się najlepiej ekipie Energi Czarnych Słupsk na początku sezonu 2016/2017. Po trzech kolejkach słupszczanie na swoim koncie mają już dwie porażki i to nie z najsilniejszymi drużynami - Polfarmeksem Kutno i Asseco Gdynia. Niewiele brakowało, a Czarne Pantery miałyby bilans 0:3, gdyby nie kuriozalne błędy w samej końcówce koszykarzy AZS-u Koszalin w Derbach Pomorza.

- Obrona pozostawia wiele do życzenia. Fatalnie gramy w tym elemencie. Nie jesteśmy odpowiednio agresywni, rywale nas mijają i łatwo zdobywają punkty - podkreśla Roberts Stelmahers, łotewski szkoleniowiec ECS.

Po porażce z Asseco (71:81) słupski managment rozpoczął działania. Jako winnego uznano Stanley'a Burrella, który został odsunięty od drużyny. Amerykanin, według nieoficjalnych wieści, nie zgadza się na rozwiązanie kontraktu. W jego miejsce ma pojawić się nowy koszykarz.

Już bez Burrella zespół udał się na wyjazdowy mecz do Lublina. Słupszczanie są faworytem starcia z TBV Startem Lublin, który na swoim koncie po trzech spotkaniach ma komplet porażek.

Podopieczni Andreja Żakelja grają falami. Tak było chociażby w Krośnie - po pierwsze połowie prowadzili 45:38, ale po przerwie opadli z sił i byli tylko tłem dla dobrze grających krośnian. Lublinianie ostatecznie przegrali 74:87.

- Pierwsza połowa wyglądała dobrze, wygraliśmy ją siedmioma punktami. Później graliśmy jednak fatalnie. Popełniliśmy masę błędów w obronie i to wpłynęło na końcowy wynik spotkania. Ten mecz był zdecydowanie w naszym zasięgu. Oczywiście drużyna z Krosna wygrała zasłużenie, ale stać nas na dużo więcej - mówi Jan Grzeliński, rozgrywający TBV Startu Lublin.

TBV Start Lublin - Energa Czarni Słupsk / piątek, 28.10.2016r., 18:00