Siarka znów grała dobrze... do czasu. Polpharma odbiła się po Treflu

Krzysztof Kaczmarczyk

Przedostatni mecz 7. kolejki PLK nie przyniósł niespodzianki. Polpharma Starogard Gdański pokonała zakotwiczoną na dole tabeli Siarkę Tarnobrzeg 86:78. Tarnobrzeżanie tradycyjnie - rozegrali całkiem przyzwoite zawody, ale znów przegrali.

Nie było niespodzianki na Kociewiu. Farmaceuci rządni zwycięstwa po porażce z Treflem Sopot dopięli swego i pokonali ostatnią w tabeli Siarkę. Sześciu zawodników Polpharmy zapisało na swoim koncie 9 i więcej punktów, a znakomite zawody - tradycyjnie z ławki - rozegrał Anthony Miles.

Tarnobrzeżanie rozpoczęli odważnie. Tempo gry było niesamowite, a akcje bardzo krótkie. Na początku lepiej czuli się w takiej grze przyjezdni, którzy objęli prowadzenie 24:18.

W drugiej kwarcie wydawało się, że Farmaceuci przejęli kontrolę całkowitą nad tym, co dzieje się na parkiecie. Ich seria punktowa 18:2 dała im prowadzenie 36:26.

Na przerwę ekipy schodziły jednak przy remisie, do którego trójką niemal równo z syreną doprowadził Brandon Brown.

Po przerwie wynik niemal cały czas oscylował wokół remisu, a na decydującą kwartę Polpharma wychodziła z dwupunktową przewagą dzięki "buzzerowi" Milesa. Warto dodać, że w trzeciej ćwiartce szalał Travis Releford, który trzymał Siarkę w grze.

W decydujących minutach ekipa Mindaugasa Budzinauskasa szybko uciekła na 10 punktów, a skutecznie grał Jakub Schenk. Sytuację akcją 3+ ratować próbował Krzysztof Jakóbczyk, jednak gospodarze ani myśleli wypuścić tego meczu z rąk wygrywając ostatecznie 86:78.

Po stronie Siarki ponownie dobrze zagrał Releford, swoje dołożył Brown. Duet ten zaliczył ponad połowę punktów ekipy z Tarnobrzega. 12 oczek dorzucił Jakóbczyk.

Zabrakło jednak wsparcia, a najlepiej widać to po punktach zmienników. Gracze z ławki Polpharmy wywalczyli aż 47 punktów. Dla porównania zmiennicy Siarki zdobyli ich tylko... 13.

Dla Siarki była to siódma porażka w siódmym meczu. Na dnie tabeli tarnobrzeżanie znajdują się wspólnie z TBV Startem Lublin, który ma dokładnie taki sam bilans.

Polpharma Starogard Gdański - Siarka Tarnobrzeg 86:78 (21:24, 24:21, 19:17, 22:16)

Polpharma: Anthony Miles 21 (13 zb), Łukasz Diduszko 15, Uros Mirković 14, Jakub Schenk 12, Marcin Flieger 11, Michael Hicks 9, Martynas Paliukenas 4, Martynas Sajus 0, Thomas Davis 0.

Siarka: Travis Releford 21, Brandon Brown 19, Krzysztof Jakóbczyk 12, Tomasz Wojdyła 7, Alex Welsh 6, Jakub Patoka 5, Marcin Malczyk 5, Darien Nelson-Henry 3, Piotr Pandura 0.