WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Energa Toruń straciła ważne ogniwo

Energa Toruń wygrała hit ze Ślęzą Wrocłąw

Krzysztof Kaczmarczyk

Energa Toruń udowodniła, że nie odpuści walki o najwyższe lokaty w tym sezonie. W hicie 21. kolejki Katarzynki pokonały 62:46 Ślęzę Wrocław. Team z Dolnego Śląska tą porażką mógł stracić fotel lidera BLK po rundzie zasadniczej.

Trener Arkadiusz Rusin przed meczem zwracał uwagę na to, że kluczem do wygranej będzie defensywa. W Grodzie Kopernika jego Ślęza Wrocław była w stanie zdobyć zaledwie 46 punktów, a to nie mogło dać jej wygranej.

Wrocławianki rozpoczęły bardzo dobrze i po dwóch minutach prowadziły 9:4. Energa szybko jednak opanowała sytuację na parkiecie, odrobiła straty i wyszła na prowadzenie.

To Ślęza musiała gonić. W drugiej kwarcie wrocławianki traciły zaledwie trzy "oczka", ale doświadczone Katarzynki nie spanikowały. Skutecznie grała Darxia Morris, a z minuty na minutę rozkręcała się Nicole Michael.

Jako, że wszystko to szło w parze z bardzo dobrą defensywą, Energa utrzymywała przewagę na poziomie 10 punktów. W decydującej ćwiartce osiągnęła ona nawet rekordowy osiemnastopunktwy pułap i jasne było, że Katarzynki tej wygranej nie wypuszczą z rąk.

Morris zakończyła mecz z dorobkiem 19 punktów. 13 "oczek" i 11 zbiórek dołożyła Michael, a Kelley Cain zabrakło punktu do kolejnego double-double.

Ślęza przegrała, ale uratowały ją Akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego, które pokonały Wisłę Can-Pack Kraków. Przy takich wynikach wrocławianki pozostają głównymi faworytkami do pozycji lidera po rundzie zasadniczej. Żeby tak się stało wystarczy, że podopieczne trenera Rusina wygrają za tydzień we własnej hali z Zagłębiem Sosnowiec.

Energa Toruń - Ślęza Wrocław 62:46 (19:13, 12:13, 16:10, 15:10)

Energa: Morris 19, Michael 13 (11 zb), Cain 9 (12 zb), McBride 8, Tłumak 8, Adamowicz 5, Cebulska 0, Sosnowska 0.

Ślęza: Zoll 10, Greene 10, Kaczmarczyk 7, Skobel 5, Sklepowicz 4, Rymarenko 4, Treffers 4, Kastanek 2, Majewska 0, Koperwas 0.