WP SportoweFakty / Karol Słomka / Seid Hajrić w barwach Miasta Szkła Krosno

Turnieje: w Lesznie i Dąbrowie ekipy z PLK czują się doskonale

Krzysztof Kaczmarczyk

W Dąbrowie Górniczej miejscowy MKS wygrał z Tsmokami Mińsk, w składzie którego zagrał Chris Czerapowicz. Inny turniej rozgrywany jest w Lesznie - tam pierwszoligowcy nie podołali w starciu z rywalami z PLK.

Turniej w Dąbrowie Górniczej: wygrane TBV Startu i MKS-u

W pierwszym meczu ekipa Davida Dedka po trudnym boju pokonała rywali z Pardubic 83:77. Sprawa triumfu rozstrzygnęła się w czwartej kwarcie. Najpierw dwie ważne trójki trafił Uros Mirkovic, a potem sprawy w swoje ręce wziął James Washington.

Nieźle spisał się Darryl Reynolds, który pod koszem zaliczył 12 oczek i 12 zbiórek. To właśnie walka na deskach była największym atutem tego mobilnego środkowego.

Dobra forma strzelecka Piotra Pamuły pozwoliła wygrać MKS-owi Dąbrowa Górnicza z ekipą BC Tsmoki Mińsk. Rywalom nie pomogło 20 punktów Chrisa Czerapowicza.

Podopieczni Jacka Winnickiego dobrze zaczęli, jednak w drugiej kwarcie roztrwonili przewagę. Na swoje szczęście po przerwie wrócili do dobrej gry, odskoczyli i dowieźli zwycięstwo do końcowej syreny.

Rywale z Mińska popełnili aż 23 straty co kosztowało ich triumf. Dąbrowianie zgubili "tylko" 12 piłek.

TBV Start Lublin - BK JIP Pardubice 83:77 (21:18, 16:19, 18:15, 28:25)

Punkty dla Startu: Washington 24, Dutkiewicz 13, Raynolds 12 (12 zb), Dziemba 11, Kowalski 8, Mirković 8, Czerlonko 3, Gospodarek 2, Szymański 2, Ciechociński 0, Pelczark 0.

MKS Dąbrowa Górnicza - BC Tsmoki Mińsk 64:55 (23:14, 10:17, 18:10, 13:14)

Punkty dla MKS-u: Pamuła 14, Dambrauskas 12, Broussard 10, Parzeński 10, Kowalenko 7, Shelton 6, Wołoszyn 5, Wieczorek 0, Gabiński 0, Kucharek 0.

Turniej w Lesznie: teamy z PLK pewnie do przodu

W pierwszym meczu beniaminek PLK GTK Gliwice długo nie potrafił uciec rywalom z Prudnika, którzy wystąpili w okrojonym składzie. Dzięki dobrej czwartej kwarcie ostatecznie gliwiczanie wygrali różnicą aż 20 oczek.

25 punktów uzyskał Jonathan Williams, a 18 dołożył Quinton Hooker. Ten drugi trafił czterokrotnie zza łuku. Williams i Robert Skibniewski dołożyli po dwa takie rzuty.

Drugi mecz w hali Trapez zakończył się wygraną Miasta Szkła Krosno nad gospodarzem turnieju, ekipą Jamalex Polonią 1912 Leszno.

GTK Gliwice - Pogoń Prudnik 89:69 (25:23, 24:19, 19:16, 21:11)

GTK: Williams 25, Hooker 18, Salamonik 13, Morgan 11, Skibniewski 10, Ratajczak 7, Filipiak 2, Piechowicz 2, Zmarlak 1, Jędrzejewski 0, Radwański 0.

Pogoń: Zieliński 15, Mordzak 14, Prostak 10, Wielichowski 10, Bogdanowicz 7, Szymański 6, Czyżewski 4, Braszka 3.

Jamalex Polonia 1912 Leszno - Miasto Szkła Krosno 72:81 (22:26, 14:24, 14:11, 22:20)

Polonia: Chanas 21, Kaczmarzyk 13, Kobel 8 (10 as), Sanny 8, Wrona 6, Rostałski 4, Milczyński 2, Kurkowski 0, Krajewski 0.

Miasto Szkła: Pinkston 18, Gaddefors 15, Oczkowicz 12, Mustapić 7, Wallace 7, Hajrić 7, Grochowski 5, Lejasmeiers 5, Sroka 4, Jakóbczyk 1.