Materiały prasowe / Jacek Rydecki / ksturow.eu / Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec

Przełamanie PGE Turowa. Zgorzelczanie pokonali Stal

Patryk Kurkowski

Koszykarze PGE Turowa podnieśli się po nieudanym początku sezonu. Zgorzelczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo, pokonując na własnym parkiecie BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:76.

Liderem przygranicznego klubu był Stefan Balmazović. 28-letni Serb miał fatalną inaugurację (nie zdobył żadnego punktu), ale z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej. Tym razem był najlepszym strzelcem zielono-czarnych. Doświadczony koszykarz był znakomicie dysponowany na dystansie. Ogółem na jego koncie znalazło się 20 punktów, 6 zbiórek oraz przechwyt.

Początek wcale nie zwiastował zwycięstwa PGE Turowa. Zgorzelczanie pudłowali i wyraźnie ustępowali ostrowianom. Brązowi medaliści z poprzedniego sezonu nie radzili sobie w rzutach za trzy, ale nadrabiali to lepszą postawą w strefie podkoszowej. Tam dominowali Adam Łapeta i Jure Skifić, którzy byli wiodącymi koszykarzami ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego.

Goście wprawdzie długo znajdowali się na prowadzeniu, lecz ich przewaga nie była aż tak wyraźna. Zresztą jeszcze przed końcem pierwszej połowy podopieczni Mathiasa Fischera  zniwelowali dystans, a po przerwie poszli za ciosem. PGE Turów złapał wiatr w żagle i dyktował warunki.

Tyle że przyjezdni nie dali za wygraną. W ostatniej odsłonie wzięli się w garść i zdołali na kilka minut zatrzymać gospodarzy. Na dodatek systematycznie zmniejszali stratę, doprowadzając do emocjonującej końcówki. Przygraniczna ekipa wytrzymała napór Stali, ostatecznie sięgając po pierwszą wygraną w rozgrywkach. Natomiast dla zespołu Emil Rajkovicia był to pierwszy występ w tym sezonie.

Najwięcej punktów dla BM Slam Stali zdobyli wspomniany wcześniej Skifić i Duane Notice. Obaj uzbierali po 17 punktów, ale znacznie lepszą skutecznością popisał się ten pierwszy.  Warto dodać, że kontuzji nosa w tym starciu doznał amerykański rozgrywający ostrowian Aaron Johnson.

PGE Turów Zgorzelec - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:76 (16:21, 22:17, 20:12, 22:26)

PGE Turów: Balmazović 20, Ayers 17, Waldow 14, Borowski 11, Han 8, Mack 4, Patoka 2, Petrukonis 2, Bochno 2, Jarecki 0.

BM Slam Stal: Notice 17, Skifić 17, Surmacz 16, Łapeta 12, Ochońko 6, Johnson 6, Łukasiak 2, Kulka 0, Majewski 0, Kostrzewski 0.