Materiały prasowe / R8 Basket Kraków / Na zdjęciu: drużyna R8 Basketu AZS-u Politechniki Kraków

I liga: pojedynek beniaminków dla R8 Basket AZS Politechniki Kraków

Patryk Neumann

W rozgrywanym awansem meczu 14. Kolejki I ligi koszykarzy R8 Basket AZS Politechnika Kraków pokonała WKS Śląsk Wrocław 89:77. Goście odrobili 13 punktów straty a do sukcesu poprowadzili ich Michael Hicks i Marcin Nowakowski.

Krakowianie powrócili do gry po 10 dniach przerwy, bo w ostatniej serii pauzowali. Przed nimi pracowity okres. W czwartek rozpoczną obronę pucharu PZKosz meczem z III-ligowym Franc Gardiner Polonia Świdnica a w sobotę już w I lidze zmierzą się z Sokołem Łańcut. Wrocławianie 2 grudnia zagrają w Pruszkowie.

Środowy mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął Śląsk, który był skuteczniejszy a do tego przeważał pod tablicami. W szeregach R8 osamotniony w tym elemencie był Patryk Pełka, który po pierwszej kwarcie miał na koncie siedem z ośmiu zbiórek drużyny. Jego zespół przegrywał 12:23. W Śląsku dobrze zaczął Karol Michałek a w drugiej części włączył się Adrian Mroczek-Truskowski.

Po trafieniu kapitana WKS prowadził 30:17. Od tego czasu inicjatywę zaczął przejmować wyżej notowany rywal. R8 Basket powoli niwelował różnicę przede wszystkim dzięki trafieniom z dystansu Jakuba Załuckiego, który po dwóch kwartach miał 11 zdobytych punktów. Jego drużyna przegrywała jeszcze 33:39, ale nie była na straconej pozycji.

Po zmianie stron Śląsk początkowo utrzymywał prowadzenie. Cenne punkty do dorobku R8 dołożyli jednak Marcin Nowakowski i Michał Hlebowicki. Do tego niemoc w rzutach z dystansu przełamał Michael Hicks. Najlepszy strzelec I ligi w pierwszej połowie trafił tylko 3/9 rzutów z gry. Poprawił się jednak w drugiej części - 8/9. W Śląsku dobrze dysponowany był Jakub Musiał.

Dramatycznej końcówki we Wrocławiu jednak nie było. Goście rozstrzygnęli pojedynek beniaminków cztery minuty przed końcem. Kluczowa okazała się seria trafień Nowakowskiego i Hicksa. R8 ma, więc sposób na tego przeciwnika. Obie drużyny spotkały się w maju w finale II ligi. Wtedy krakowianie zwyciężyli dwa razy. We Wrocławiu było 89:70. Teraz pojedynek był zdecydowanie bardziej wyrównany.

WKS Śląsk Wrocław - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 77:89 (23:12, 16:21, 19:23, 19:33)

Śląsk: Jakub Musiał 19, Marcin Pławucki 11, Maciej Krakowczyk 10, Adrian Mroczek-Truskowski 9, Karol Michałek 8, Tomasz Żeleźniak 8, Marcin Bluma 7, Aleksander Dziewa 3, Jan Grzeliński 2.

R8 Basket: Michael Hicks 27, Marcin Nowakowski 22, Jakub Załucki 17, Patryk Pełka 8, Michał Hlebowicki 7, Marcin Malczyk 6, Aleksander Załucki 2, Michał Kwiatkowski 0.