Materiały prasowe / R8 Basket Kraków / Na zdjęciu: drużyna R8 Basketu AZS-u Politechniki Kraków

I liga: ofensywne popisy GKS-u Tychy i R8 Basket AZS Politechniki Kraków

Patryk Neumann

Dwie drużyny w piątkowych meczach 17. kolejki I ligi koszykarzy zdobyły ponad 100 punktów. GKS Tychy pokonał Noteć Inowrocław 104:62 a R8 Basket AZS Politechnika Kraków Zetkamę Doral Nysa Kłodzko 103:86.

Udane zakończenie słabej rundy w wykonaniu GKS-u Tychy, który rozgromił Noteć Inowrocław 104:62. Gospodarze dominowali przez cały sobotni pojedynek i odnieśli ósme zwycięstwo w sezonie. W sumie pięciu koszykarzy z Tychów zdobyło 10 lub więcej punktów a po 16 rzucili Michał Jankowski, Filip Małgorzaciak i Dawid Słupiński. Rywale byli bez szans, choć po 19 "oczek" uzyskali Łukasz Paul i Grzegorz Małecki.

Zdecydowanie trudniejsze warunki postawiła faworytowi Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Goście zaczęli mecz w Krakowie od prowadzenia 11:5. Gospodarze momentami przejmowali inicjatywę, ale długo nie potrafili zatrzymać rywala, który utrzymywał niewielką przewagę. Przełomowa okazała się końcówka trzeciej kwarty, gdy losy meczu odmienili Michael Hicks i Marcin Malczyk. W czwartej kwarcie wyżej notowany zespół przyspieszył i zdecydowanie zwyciężył. Krakowianie pierwszy raz na parkietach I ligi przekroczyli granicę 100 punktów.

Przesądziła o tym głównie znakomita skuteczność w rzutach z dystansu - 13/25. Najwięcej punktów zdobył Hicks - 29 a blisko double-double był Jakub Dłuski - 14 "oczek" i dziewięć zbiórek. Zetkamę w grze utrzymywał Tomasz Stępień, który 11 ze swoich 20 punktów zdobył w pierwszej kwarcie.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków nie dał szans zamykającemu tabelę KK Warszawa. Goście przegrali 46:80. Nie mogło być inaczej, skoro trafili tylko 25 proc. rzutów z gry. Ich liderem w punktach, zbiórkach i asystach był Paweł Hybiak. Gospodarzy do siódmego zwycięstwa poprowadził Tomasz Madziar.

Wyniki piątkowych spotkań 17. kolejki I ligi:

GKS Tychy - KSK Noteć Inowrocław 104:62 (26:15, 28:9, 29:17, 21:21)

GKS: Jankowski 16, Małgorzaciak 16, Słupiński 16, Szymczak 14, Kowalewski 10, Majka 9, Hałas 6, Fenrych 6, Kulon 6, Deja 5, Usendiah 0.

Noteć: Małecki 19, Paul 19, Maciejewski 12, Szczepanik 7, Sroczyński 3, Filipiak 2, Marciniak 0, Rzosiński 0.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 103:86 (24:23, 23:25, 23:19, 33:19)

R8 Basket AZS Politechnika: Hicks 29, Malczyk 15, Dłuski 14, Jakub Załucki 12, Baran 9, Dwernicki 7, Pełka 7, Hajrić 6, Nowakowski 2, Sasnal 2, Aleksander Załucki 0.

Zetkama Doral Nysa: Stępień 20, Sanny 16, Kulon 13, Rutkowski 13, Wojciechowski 13, Kasiński 8, Jodłowski 3, Kliniewski 0, Kowalski 0, Lipiński 0, Rogalewski 0.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - KK Warszawa 80:46 (26:8, 21:10, 17:10, 16:18)

Elektrobud-Investment ZB: Madziar 21, Cetnar 14, Kordalski 14, Hałas 9, Paszkiewicz 9, Hubert Stopierzyński 7, Cechniak 6, Olszewski 0, Ornoch 0, Rajkowski 0.

KK: Hybiak 19, Wojtyński 13, Jaremkiewicz 7, Koźluk 4, Rudko 3, Çalişkan 0, Dziatczuk 0, Iwanowicz 0, Jankowski 0, Pietkiewicz 0, Sarnacki 0.