Materiały prasowe / Matt Aguirre / Na zdjęciu: Jakub Nizioł

NCAA: 7 punktów Jakuba Nizioła

Stanisław Grabowski

W sobotę w nocy polskiego czasu na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA zobaczyliśmy dwóch Polaków, ale tylko jeden odniósł zwycięstwo.

Cal Poly Mustangs udanie zamknęło rok 2017 pokonując wysoko przed własną widownią Notre Dame de Namur 73:40.

Jakub Nizioł na parkiecie przebywał 17 minut i trafił raz na cztery próby za 3, 0/2 za 2 oraz 4 rzuty wolne z pięciu wykonywanych. Łącznie to dało naszemu rzucającemu 7 punktów. Do tego dołożył on 2 asysty. Jego zespół na czternaście gier zwyciężył po raz piąty w bieżących rozgrywkach NCAA.

Niestety porażką swoje spotkanie zakończyło Chicago State ulegając na wyjeździe Western Michigan Broncos 71:92. Patryk Szpir rozpoczął to starcie w pierwszej piątce i w sumie grał 21 minut. W tym czasie nasz debiutant oddał jeden niecelny rzut z półdystansu, zebrał 6 piłek i popełnił 2 straty. Co gorsze bilans jego drużyny wynosi 2-15, a na wyjazdach 0-12.

31 grudnia swoje spotkanie dokładnie o północy naszego czasu rozpocznie Ole Miss Rebels z Dominikiem Olejniczakiem.