Materiały prasowe / Piotr Koperski / Na zdjęciu: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman

Komplet w hali, komplet w tabeli. Legia Warszawa bezbłędna

Krzysztof Kaczmarczyk

Koszykarze Legii Warszawa pozostają bezbłędni w FIBA Europe Cup. Tym razem podopieczni Wojciecha Kamińskiego w "pojedynku wielkich marek" pokonali FC Porto 71:61.

Trzy mecze, trzy zwycięstwa, pierwsze miejsce w tabeli i niemal pewny awans do kolejnej fazy FIBA Europe Cup - to aktualna sytuacja Legii w europejskich pucharach. Wygląda zatem "nie najgorzej".

Rywali z Portugalii podopieczni Wojciecha Kamińskiego ponownie zatrzymali defensywą. Goście dopiero w ostatniej sekundzie przekroczyli granicę 60 zdobytych punktów. Popełnili też aż 20 strat.

Trzeba jednak dodać, że ta wygrana nie przyszła Legii łatwo. Brakowało nieco skuteczności - najskuteczniejszy Muhammad-Ali Abdur-Rahkman uzbierał 16 punktów, ale wykorzystał zaledwie 5 z 16 rzutów z gry. Z nim na parkiecie Legia była jednak +19.

Gospodarze nieźle zaczęli, ale rywale szybko udowodnili, że do Warszawy nie przyjechali tylko pozwiedzać stolicę kraju. Szybko poprawili defensywę i to oni schodzili do szatni prowadząc!

Po zmianie stron ekipa Kamińskiego utrzymała swoją dobrą obronę, ale dołożyła zdecydowanie lepszą egzekucję w ataku - w samej trzeciej kwarcie zdobyli niemal tyle punktów ile w całej pierwszej połowie. Portugalczycy długo byli jednak w grze - półtora minuty przed końcem przegrywali tylko 57:63 i byli w posiadaniu piłki.

Swojej akcji jednak nie wykorzystali, a po drugiej stronie arcyważne punkty zdobył Dariusz Wyka - Legia już wygranej nie puściła, a podkoszowy usłyszał od fanów głośne "MVP!".

Legia Warszawa - FC Porto 71:61 (19:14, 10:19, 23:16, 19:12)

Legia: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 13, Dariusz Wyka 12, Raymond Cowels 10, Grzegorz KUlka 9, Strahinja Jovanović 7, Jure Skifić 7, Łukasz Koszarek 7, Adam Kemp 6, Grzegorz Kamiński 0, Benjamin Didier-Urbaniak 0.

Porto: Jonathan Arledge 17, Rashard Odomes 15, Serigne Barro 6, Charlon Kloof 6, Max Landis 6, Bradley Kinsley 5, Vladyslav Voytso 3, Francisco Amarante 3, Miguel Queiroz 0, Joao Soares 0, Danjel Purifoy 0.