Kto oprócz Brazylii został upokorzony na MŚ?

Bartosz Wiśniewski

Nie tylko Brazylia w historii mistrzostw świata została upokorzona w tak brutalny sposób. Wcześniej podobne klęski ponosiły takie drużyny jak Haiti, Arabia Saudyjska, czy Salwador.

Gdy podczas mistrzostw świata dochodziło do upokorzeń w postaci wysokich rezultatu to zazwyczaj tablica wyników wskazywała 7:0. Tak było czterokrotnie, a swoją cegiełkę dołożyła w tym zestawieniu również nasza reprezentacja Polski. 

Brazylia - Niemcy 1:7 (2014)

Gospodarze mundialu zostali rozgromieni już w pierwszej części gry. - Ustaliliśmy w przerwie, że musimy zachować koncentrację i nie starać się upokorzyć Brazylii. Powiedzieliśmy sobie, że musimy zachować powagę. Rywalowi trzeba okazać szacunek - mówił po tym spotkaniu Mats Hummels. Niemcy zafundowali Brazylii najwyższą porażkę od 94 lat, kiedy w 1920 roku Canarinhos przegrali 0:6 z Urugwajem w Copa America.

Turcja - Korea Południowa 7:0  (1954)

Dla Koreańczyków był to drugi mecz podczas mundialu w Szwajcarii. W tym spotkaniu hattrickiem popisał się Burhan Sargun, a Turcy ostatecznie nie zdołali wyjść ze swojej grupy.

Urugwaj - Szkocja 7:0 (1954) 

Na tych samym mistrzostwach świata, co Turcja, Urugwaj nie oszczędzał reprezentacji Szkocji. Wynik meczu otworzył Carlos Borges, który w tym pojedynku również zaliczył hattricka.

Polska - Haiti 7:0 (1974)

Haiti przed meczem z Polską łatwo skóry nie sprzedało w starciu z Włochami. Inaczej wyglądał jednak przebieg pojedynku z naszą reprezentacją, gdzie do pierwszej połowy wygrywaliśmy 5:0, a Andrzej Szarmach strzelił trzy gole.

Korea Północna - Portugalia 0:7 (2010)

Nic nie zapowiadało takiego przebiegu spraw po pierwszej części gry, kiedy to Portugalia wygrywała zaledwie 1:0. W drugiej części gry Portugalczycy strzelili jednak trzy bramki w dziesięć minut, a swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożył Cristiano Ronaldo.

[nextpage]

Szwecja - Kuba 8:0 (1938)

Szwecja w 1/8 finału miała się zmierzyć z reprezentacją Austrii, która jednak nie przybyła na turniej. Skandynawowie do ćwierćfinału awansowali więc automatycznie i w tej rundzie mierzyli się właśnie z Kubą. 

Urugwaj - Boliwia 8:0 (1950)

Tym spotkaniem Urugwaj rozpoczął marsz po tytuł mistrza świata, który ostatecznie powędrował do tego zespołu po finałowym meczu z Brazylią. W starciu z Boliwią trzykrotnie na listę strzelców wpisywał się Oscar Miguez.

Niemcy - Arabia Saudyjska 8:0 (2002)

Niemcy na turnieju w Korei i Japonii dotarli aż do finału, gdzie przegrali z Brazylią. W pojedynku z Arabią Saudyjską trzy gole strzelił Miroslav Klose, który został drugim najlepszym strzelcem tego turnieju.

[nextpage]

Korea Południowa - Węgry 0:9 (1954)

Dla Koreańczyków była to pierwsza tak wysoka porażka na tym mundialu. Później ulegli oni 7:0 Turcji. Reprezentacja Węgier doszła do finału, gdzie niespodziewanie została pokonana przez RFN, mimo że wielu ekspertów uważało Węgrów za najlepszą drużynę w tamtym okresie.

Jugosławia - Zair 9:0 (1974)

Dla Zairu były to pierwsze i ostatnie mistrzostwa świata. Pozostałe reprezentacje, które znajdowały się w tej grupie walczyły o to, aby strzelić tej drużynie, jak najwięcej goli. Udało się to Jugosławii i Brazylii, które awansowały do dalszej fazy, a z turniejem pożegnała się Szkocja.

Węgry - Salwador 10:1 (1982)

Gracze Węgier bardzo dobrze rozpoczęli mundial w Hiszpanii, ale w kolejnych spotkaniach przegrali z Argentyną i zremisowali z Belgią, i nie awansowali do fazy pucharowej. Duży udział przy dwucyfrowym wyniku miał Csaba Laszlo.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!
Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

< Przejdź na wp.pl