Materiały prasowe / Widzew.com / Marcin Bryja / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź

Udany sparing Widzewa. Łodzianie wygrali w Poznaniu

Tomasz Chabiniak

Widzew Łódź pokonał w sobotę w stolicy Wielkopolski Lecha Poznań 2:1. To dobry prognostyk przed powrotem tego klubu do Ekstraklasy.

Już 15 lipca do gry wróci PKO Ekstraklasa. Kluby rozpoczęły przygotowywania do nowego sezonu. W sobotę kilka z nich rozgrywa mecze kontrolne. Jedno z nich odbyło się na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Widzew Łódź pokonał Lecha 2:1. Bramki dla przyjezdnych strzelali Karol Danielak, który wykorzystał niepokrycie bliższego słupka przez bramkarza Artura Rudkę oraz Filip Bednarek (samobój, brak stanowczej reakcji na odbity od słupka strzał Mateusza Żyry). Po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się Norbert Pacławski, który dobrze wybiegł na wolne pole, wykorzystując świetne podanie Adriela Ba Louy.

Sparingi zawsze służą do testowania większej liczby zawodników i należy odpowiednio zarządzać czasem na boisku każdego z nich. Jak można się było spodziewać, trenerzy wystawili na obie połowy inne jedenastki.

W trakcie spotkania w Poznaniu było 28 stopni Celsjusza, z tego powodu sędziowie w trakcie gry zarządzili dwie przerwy na nawodnienie.

Lech Poznań - Widzew Łódź 1:2 (0:1)
0:1 Karol Danielak 9'
1:1 Norbert Pacławski 51'
1:2 Filip Bednarek (sam.) 58'

Polska legenda grzmi. "Krew mnie zalewa"