PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Miłosz Szczepański (z lewej) i Kamil Grosicki (z prawej)

Wielkie ciężary Pogoni Szczecin. "Moi piłkarze pokazali, że potrafią cierpieć"

Szymon Mierzyński

W wielkich bólach rodziło się wyjazdowe zwycięstwo Pogoni z Wartą (2:1). - Jestem dumny z moich zawodników, pokazali, że potrafią cierpieć - przyznał trener szczecinian Jens Gustafsson.

- W pierwszej połowie spisaliśmy się dobrze, to był akceptowalny poziom. Oczywiście zawsze można chcieć więcej, ale jeśli prowadzisz do przerwy 2:0, musisz być zadowolony - ocenił opiekun "Portowców".

Po przerwie jednak zieloni szybko złapali kontakt, a potem do końca robili co mogli, by wyszarpnąć choć jeden punkt. - Druga część zaczęła się dla nas bardzo źle. Straciliśmy gola, byliśmy nieco przestraszeni. Ostatecznie jednak znów pokazaliśmy prawdziwego ducha drużyny. Za to jestem wdzięczny zawodnikom, że potrafili cierpieć i zrobili wszystko, byśmy odnieśli to zwycięstwo - zaznaczył Jens Gustafsson.

Dawid Szulczek ubolewał przede wszystkim nad tym, że to nie był pierwszy mecz, w którym gra jego podopiecznych była lepsza niż wynik.

- Poza starciem z Wisłą Płock, rozgrywaliśmy całkiem niezłe spotkania. Tym razem również zrobiliśmy dużo, by zdobyć jakieś punkty, ale też sporo, by ich nie zdobyć. Nie dopuszczaliśmy Pogoni do klarownych sytuacji, nieźle funkcjonowaliśmy w obronie i podejściu do pressingu, zwłaszcza w drugiej połowie - powiedział.

Co zatem zawiodło? - Musimy dołożyć więcej dokładności w napadzie. Atakowaliśmy częściej niż rywal i wielka szkoda, że nie wywalczyliśmy żadnych punktów. Jeśli do gry, którą prezentujemy, dołożymy trochę więcej jakości w polu karnym przeciwnika, a sami nie będziemy prowokować błędów we własnej szesnastce, wierzę, że wrócimy na dobrą ścieżkę. Trzeba też poprawić dośrodkowania. Nie zawsze piłka leci tam gdzie powinna, a nawet gdy leci, momentami brakuje naszym zawodnikom odpowiedniego tajmingu - przyznał Szulczek.

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"