PAP/EPA / Mariscal / Na zdjęciu: radość piłkarzy Villarreal

W hicie kolejki La Liga górą Villarreal

Michał Piegza

Piłkarze w La Liga na początku sezonu nie grzeszą skutecznością. Podobnie było w niedzielę, gdzie w dwóch potyczkach padły trzy gole. Dwa z nich strzelono w najciekawszym spotkaniu 2. kolejki w Madrycie.

Trener Atletico Diego Simeone musiał przełknąć pierwszą gorzką pigułkę w sezonie. Drużyna z Madrytu zamierzała zamieszać w walce o mistrzostwo Hiszpanii.

Tymczasem już w 2. kolejce Atletico doznało pierwszej porażki w rozgrywkach, ulegając na własnym stadionie Villarrealowi. Wszystko co najważniejsze w meczu wydarzyło się w ostatnim kwadransie oraz doliczonym czasie. Wówczas goście zdobyli dwa gole. Dzięki wygranej Villarreal wysunął się w La Liga na 1. pozycję.

Jedna bramka padła w Bilbao, gdzie Athletic 1:0 ograł Valencię. Trzy minuty przed przerwą gola dla miejscowych zdobył Alex Berenguer.

Athletic Bilbao - Valencia CF 1:0 (1:0)
1:0 - Berenguer 42'

Atletico Madryt - Villarreal CF 0:2 (0:0)
0:1 - Pino 73'
0:2 - G. Moreno 90+7'