PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: Jamaal Lascelles (z lewej) i Mohamed Salah

Premier League: wielkie emocje z udziałem faworytów, Liverpool walczył do końca

Szymon Mierzyński

Arsenal wyrasta na kandydata do mistrzostwa Anglii, Manchester City z sześcioma golami, Liverpool wyszarpnął wygraną w ostatniej chwili - to była bardzo ciekawa środa w Premier League.

"Kanonierzy" jako jedyni w całej stawce pozostają dotąd nieomylni. Odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu, tym razem ogrywając u siebie Aston Villę (2:1). Są więc samodzielnym liderem. Matty Cash wyszedł w podstawowym składzie gości i spędził na boisku 90 minut.

Na 2. miejscu znajduje się Manchester City, który rozbił na własnym stadionie Nottingham Forest aż 6:0. Hat-tricka ustrzelił Erling Haaland, dla którego były to bramki nr 7, 8 i 9 w Premier League. Forma Norwega na starcie sezonu jest wręcz bajeczna.

Potknął się natomiast inny faworyt. Tottenham Hotspur zremisował w derbach Londynu z West Hamem United (1:1) i choć wciąż jest niepokonany, to do liderującego Arsenalu traci już 4 pkt.

Łukasz Fabiański z ekipy "Młotów" zagrał w środę w pełnym wymiarze czasowym.

Po ostatniej efektownej wygranej z AFC Bournemouth (9:0), rzutem na taśmę za ciosem poszedł Liverpool. Podopieczni Juergena Kloppa mieli spore problemy w domowym starciu z Newcastle United. Do przerwy prowadziły "Sroki" i miejscowi pokazali pazur dopiero po zmianie stron. Wyrównał Roberto Firmino, zaś decydującego gola w ósmej doliczonej minucie strzelił Fabio Carvalho.

AFC Bournemouth - Wolverhampton Wanderers 0:0

Arsenal FC - Aston Villa 2:1 (1:0)
1:0 - Gabriel Jesus 30'
1:1 - Douglas Luiz 74'
2:1 - Gabriel Martinelli 77'

Manchester City - Nottingham Forest 6:0 (3:0)
1:0 - Erling Haaland 12'
2:0 - Erling Haaland 23'