Getty Images / Jean Catuffe / Przemysław Frankowski

Asysta Frankowskiego i debiut Buksy. Lens liderem Ligue 1

Tomasz Galiński

Lens pokonało Troyes 1:0 w pierwszym meczu 7. kolejki francuskiej Ligue 1. Jedyny gol padł pod koniec pierwszej połowy, a asystę przy nim zanotował Przemysław Frankowski. Po przerwie debiut w nowym zespole zaliczył Adam Buksa.

Od początku sezonu Przemysław Frankowski jest podstawowym zawodnikiem RC Lens. Zagrał w każdym z siedmiu ligowych spotkań.

W piątkowy wieczór grał od 16. minuty i wyraźnie przyczynił się do wygranej z ES Troyes AC. To po jego bardzo precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego jedynego gola strzelił Kevin Danso. Była to druga asysta Polaka w tym sezonie Ligue 1.

W 72. minucie na boisku zameldował się Adam Buksa, dla którego był to debiut w ekipie gospodarzy. Raz był blisko strzelenia gola, ale zawahał się i ostatecznie nie ruszył w porę do piłki zagrywanej w pole karne.

Całą pierwszą połowę w zespole Lens rozegrał Łukasz Poręba, a 90 minut na ławce gości spędził Mateusz Lis.

Lens po tym zwycięstwie jest liderem rozgrywek, choć to może się jeszcze zmienić, gdy na boisko wyjdą zespoły Paris Saint-Germain i Olympique Marsylia.

RC Lens - ES Troyes AC 1:0 (1:0)
1:0 Kevin Danso 39'