Widzew coraz bliżej podium. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

W piątek rozegrano dwa mecze 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Warta Poznań zremisowała 2:2 z Zagłębiem Lubin, a Widzew pokonał Cracovię 2:0. Dzięki temu łodzianie tracą już tylko trzy punkty do trzeciego miejsca w ligowej tabeli.

Tomasz Galiński
piłkarze Widzewa Łódź PAP / Roman Zawistowski / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Na początek na boisko wyszli piłkarze w Grodzisku Wielkopolskim. Warta Poznań po ciekawych 90 minutach zremisowała z KGHM Zagłębiem Lubin 2:2. Były emocje, zwroty akcji i - co najważniejsze - gole.

Co ciekawe, padały w krótkich odstępach czasu. Raz na prowadzenie wychodziła Warta, Zagłębie momentalnie odpowiedziało. W drugiej połowie to goście trafili jako pierwsi, ale niemal natychmiast wyrównał Adam Zrelak.

Mimo wszystko Warta może się cieszyć, bo zdobyła pierwszy w tym sezonie punkt "u siebie". Wcześniejsze trzy spotkania przegrywała.

Następnie odbył się mecz Widzewa Łódź z Cracovią, która była świeżo po efektownej wygranej z Rakowem Częstochowa. Tym razem jednak Pasy nie były w stanie zrobić nic.

Widzew miał pełną kontrolę nad spotkaniem od pierwszej do ostatniej minuty. Na samym początku gola strzelił Dominik Kun, a po przerwie prowadzenie podwyższył pewnym uderzeniem z rzutu karnego Marek Hanousek.