Getty Images / Nicolo Campo/LightRocket / Łukasz Skorupski

Mocna reakcja zespołu Łukasza Skorupskiego

Bologna FC potrzebowała zaledwie ośmiu minut na odwrócenie wyniku w meczu z Fiorentiną. Drużyna Łukasza Skorupskiego wygrała 2:1. Do zwrotu akcji doszło również w starciu US Sassuolo z Udinese Calcio. Potknęła się Atalanta.

Łukasz Skorupski musiał uważać między innymi na ataki Luki Jovicia, Christiana Kouame oraz Riccardo Sottila. Fiorentina próbowała na Stadio Renato dall'Ara zrehabilitować się za kompromitujący remis 1:1 z RFS Ryga w Lidze Konferencji Europy i to ona pierwsza strzeliła gola. Skorupski skapitulował w 54. minucie po uderzeniu Lucasa Martineza Quarty, ale reakcja jego zespołu była rewelacyjna. Bologna FC odwróciła wynik na 2:1 w mniej niż 10 minut. Wygrała dzięki strzałom Musy Barrowa i Marko Arnautovicia.

US Sassuolo i Udinese Calcio potrafiły na początku sezonu sprawiać problemy włoskim pucharowiczom. Na przykład Zebrette w poprzednim meczu wygrali 4:0 z AS Romą i była to pierwsza w sezonie porażka podopiecznych Jose Mourinho. Neroverdi zrobili to, co nie udało się Giallorossim i strzelili gola Udinese. W 33. minucie Davide Frattesi uderzył celnie po zgrabnej wymianie podań w polu karnym. Udinese zagrało ambitnie i do gości należała końcówka meczu. W niej odwrócili wynik na 3:1.

Atalanta zremisowała 1:1 z Cremonese i jest to przykra niespodzianka dla prowadzącej w tabeli drużyny. Nie wykorzystała ani atutu własnego stadionu, ani prowadzenia. Neroblu nacieszyli się przewagą, po golu Meriha Demirala, przez zaledwie cztery minuty. Cremonese doprowadziło do remisu 1:1 po błędzie Juana Musso.

W starciu beniaminków piłkarze Lecce i Monzy byli równie ostrożni. Nikt nie chciał popełnić kosztownego błędu, ponieważ na początku sezonu mieli problem z punktowaniem. Monza ożywiła ten mecz świetnym strzałem z rzutu wolnego Stefano Sensiego na 1:0 w 35. minucie. Do remisu 1:1 doprowadził Joan Gonzalez zaledwie trzy minuty po wejściu na boisko w przerwie.