PAP/EPA / Na zdjęciu: radość piłkarzy Elche CF

Piłkarski dramat marudera La Liga

Michał Piegza

Do końca ważyły się losy wygranej w ostatnim meczu 7. kolejki La Liga. Rayo Vallecano przegrywało z ostatnim w tabeli Elche, ale w doliczonym czasie zdobyło gola na wagę wygranej.

Piłkarze Elche wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w sezonie. W ostatnim spotkaniu 7. kolejki La Liga drużyna zamykająca tabelę grała na wyjeździe z Rayo Vallecano.

W potyczkę lepiej weszli goście, którzy po niewiele ponad dwóch kwadransach wyszli na prowadzenie. Ich radość trwała zaledwie przez osiem minut. Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 1:1.

Po zmianie stron wydawało się, że gole już nie padną i gracze Elche zdobędą drugi punkt w sezonie. Tymczasem w szóstej minucie doliczonego czasu Unai Lopez zdobył bramkę na wagę wygranej Rayo Vallecano. Goście do bezpiecznej strefy tracą obecnie cztery punkty.

Rayo Vallecano - Elche CF 2:1 (1:1)
0:1 - Boyle 32'
1:1 - Camello 40'
2:1 - Lopez 90+6'