Twitter / Eleven Sports PL - Twitter / Lewandowski show na Camp Nou

Można przewijać w nieskończoność. "Lewy" to zrobił w 4 minuty

PS

Popis Roberta Lewandowskiego na Camp Nou! Napastnik FC Barcelony potrzebował zaledwie czterech minut, aby strzelić dwie bramki. Obie zasługują na wielkie uznanie.

Robert Lewandowski jest najlepszym strzelcem La Liga, ale w dwóch ostatnich meczach ligowych nie był w stanie wpisać się na listę strzelców. Napastnik, jak i kibice Barcelony liczyli, że przełamanie nastąpi w czwartkowym spotkaniu z Villarreal CF.

Pierwsze pół godziny rywalizacji nie były zbyt efektowne w wykonaniu Dumy Katalonii. Gospodarze nie potrafili sobie stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia bramki, a Lewandowski pozostawał dość niewidoczny.

Wszystko zmieniło się w 31. minucie, kiedy Jordi Alba dograł w pole karne do reprezentanta Polski. Lewandowski efektownym przyjęciem zgubił dwóch obrońców rywali i otworzył wynik rywalizacji.

Cztery minuty później Camp Nou znów oszalało. Tym razem obrońcy Villarrealu zostawili Polakowi dużo przestrzeni przed polem karnym. "Lewy" miał czas, aby przygotować sobie pozycję do strzału i pięknym uderzeniem podwyższył prowadzenie.

Jakby tego było mało, w 39. minucie FC Barcelona prowadziła już 3:0. Tym razem zdobywcą bramki został Ansu Fati.