PAP/EPA / Abedin Taherkenareh / Na zdjęciu: Neymar

Neymar dorównał legendom. Rekord na wyciągnięcie dłoni

Neymar powrócił do podstawowego składu reprezentacji Brazylii i dodał jej animuszu. Pierwsze uderzenie do bramki w katarskim mundialu ma dla niego spore znaczenie.

Brazylia bawiła się świetnie w meczu z Koreą Południową i wywalczenie awansu do ćwierćfinału mistrzostw świata 2022 nie stanowiło jakiegokolwiek problemu dla podopiecznych Tite. Nie minęła pierwsza połowa i Canarinhos byli na prowadzeniu 4:0.

Neymar strzelił drugiego gola w tym meczu z rzutu karnego w 13. minucie. Co prawda bramkarz reprezentacji Korei Południowej próbował wyprowadzić doświadczonego przeciwnika w pole, ale Neymar nie pozwolił sobie na błąd. Pokonał golkipera miękkim strzałem po ziemi.

Neymar został trzecim w historii reprezentantem Brazylii, który strzelił gola w trzech mundialach po Pele oraz Ronaldo. Trafiał do bramki również w turniejach na brazylijskich oraz rosyjskich stadionach.

Ponadto Neymar jest coraz bliżej Pelego w rankingu strzelców wszech czasów Brazylii. Po zdobyciu 76. gola w karierze reprezentacyjnej brakuje mu jeszcze jednego trafienia do wyrównania rekordu Pelego, a dwóch trafień do wyprzedzenia legendarnego rodaka.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)