PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Jan Tomaszewski

Dadzą radę? Tego Tomaszewski oczekuje od kadry

Jakub Fordon

Przed reprezentacją Polski pierwsze mecz pod wodzą selekcjonera Michała Probierza. W czwartek Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Wyspami Owczymi. Swoimi oczekiwaniami od kadry podzielił się Jan Tomaszewski w Polskim Radiu RDC.

Pod wodzą selekcjonera Fernando Santosa reprezentacja Polski spisywała się bardzo słabo. Stąd też Cezary Kulesza zdecydował się zwolnić Portugalczyka, którego miejsce zajął Michał Probierz. Wcześniej prowadził on kadrę U-21.

Przed Probierzem debiut w roli szkoleniowca naszej reprezentacji. Biało-Czerwonych czeka rywalizacja z reprezentacją Wysp Owczych w ramach eliminacji Euro 2024. W Polskim Radiu RDC były bramkarz Jan Tomaszewski podzielił się swoimi oczekiwaniami od kadry.

- Ta walka musi być podwójna i mamy dominować na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, tak jak było w pierwszej połowie meczu z Mołdawią - podkreślił Tomaszewski.

Postanowił również odnieść się do nowego selekcjonera kadry. Przy tym postanowił przypomnieć o historii Kazimierza Górskiego, legendarnym szkoleniowcu naszej reprezentacji.

- Jedynie Michał Probierz może tę reprezentację wyprowadzić. Proszę zauważyć, kim był Kazimierz Górski, gdy obejmował reprezentację, trenerem młodzieżówki - zauważył były golkiper.

Nasza kadra potrzebuje zwycięstwa, by pozostać w walce o bezpośredni awans na Euro 2024. W rywalizacji z Wyspami Owczymi zabraknie jednak Roberta Lewandowskiego. Początek meczu w czwartek, 12 października o godzinie 20:45. Transmisja telewizyjna w TVP 1 i Polsacie Sport Premium 1. Darmowa relacja tekstowa na WP SportoweFakty.