PAP/EPA / PAP/EPA/Siu Wu / Artem Dovbyk w meczu Girony z Sevillą zdobył trzy gole

Girona nie zatrzymuje się. Hat trick Dovbyka

Michał Piegza

Po niespodziewanym remisie z Almerią piłkarze Girony wrócili na zwycięską ścieżkę. W 21. kolejce drużyna przegrywała z Sevillą, ale odwróciła losy gry i zwyciężyła 5:1.

Piękny sen Girony trwa. Lider po 20. kolejce, po wcześniejszej szczęśliwej wygranej Realu Madryt nad Almerią (3:2) spadł na 2. miejsce w La Lidze, ale błyskawicznie wrócił na 1. pozycję.

Rywalem rewelacji sezonu była drużyna, która jest największym rozczarowaniem rozgrywek - Sevilla.

Potyczka świetnie rozpoczęła się dla gości, którzy w 10. minucie otworzyli wynik. Później swoje przedstawienie rozpoczął Artem Dowbyk. Ukrainiec potrzebował zaledwie sześciu minut, aby skompletować hat trick.

Do przerwy Girona prowadziła 3:1, po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia i ostatecznie zwyciężyli 5:1. Zespół w La Lidze prowadzi, ale należy pamiętać, że Real Madryt ma rozegrane jedno spotkanie mniej.

Pięć bramek padło w Pampelunie. Osasuna wygrywała z Getafe już 2:0. Rywale po przerwie w krótkim czasie zdobyli dwie bramki. Decydujące słowo należało do gospodarzy, którzy w 80. minucie zdobyli gola na wagę cennej wygranej 3:2.

W tabeli zespoły obecnie sąsiadują ze sobą. Wciąż wyżej plasuje się Getafe, które od Osasuny ma punkt więcej.

Osasuna Pampeluna - Getafe CF 3:2 (2:0)
1:0 - Garcia 9'
2:0 - Munoz 31'
2:1 - Mayoral 64'
2:2 - Maksimović 68'
3:2 - Areso 80'

Girona FC - Sevilla FC 5:1 (3:1)
0:1 - Romero 10'