Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: uderzenie Josipa Stanisicia

Piłkarze Bayernu stali jak wryci. Mistrza Niemiec pogrążył ich zawodnik [WIDEO]

Jakub Fordon

W hicie 21. kolejki Bundesligi Bayer 04 Leverkusen pokonał Bayern Monachium 2:0 i odskoczył mu w tabeli na pięć punktów. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył zawodnik, którego mistrz Niemiec wypożyczył. Goście podczas akcji stali jak wryci.

Przed trwającym sezonem do Bayernu Monachium dołączył Harry Kane. Mimo że strzela jak na zawołanie, to jego klub ma problemy w tabeli Bundesligi. Liderem jest bowiem Bayer 04 Leverkusen, na którego sposobu nie znalazła jeszcze żadna drużyna.

Bardzo ciekawie zapowiadał się pojedynek między tymi zespołami zaplanowany w 21. kolejce. Wcześniej na Allianz Arenie w Monachium Bayern jedynie zremisował z Bayerem 2:2.

Pierwsza bramka padła w 18. minucie, kiedy to fatalnie w defensywie zachowali się obrońcy mistrza Niemiec. Kompletnie odpuszczone zostało podanie w pole karne Bayernu, a na piłkę czekał już Josip Stanisić. Miejscowi defensorzy stali jak wryci, a krycie wspomnianego rywala zgubił Sacha Boey.

Nie popisał się także Manuel Neuer, który spóźnił się z reakcją. W konsekwencji Stanisić oddał strzał na bramkę zespołu, z której został wypożyczony i wyprowadził Bayer na prowadzenie. Oczywiście nie celebrował zdobytej bramki.

Bayern nie był w stanie zareagować na straconego gola. A po przerwie był już w tragicznej sytuacji, bo prowadzenie gospodarzy podwyższył Alejandro Grimaldo. Dzięki temu od 50. minuty lider Bundesligi miał już dwie bramki przewagi.

Monachijczycy nie byli w stanie nic wskórać, a gdyby tego było mało, to zostali jeszcze dobici w doliczonym czasie gry. Na listę strzelców wpisał się Jeremie Frimpong, ustalając przy tym wynik meczu. Bayer pokonał Bayern 3:0 i ma teraz pięć punktów więcej niż mistrz Niemiec, któremu odjeżdża mistrzostwo.