PAP/EPA / PAP/EPA/Salvador Sas / W meczu Celty z Almerią padła tylko jedna bramka

Almeria bez nadziei. Oddech ulgi Celty Vigo

Michał Piegza

W La Lidze meczem drużyn walczących o utrzymanie rozpoczęła się 27. kolejka. Celta Vigo pokonała Almerię 1:0 i sprawiła, że goście na utrzymanie mają już tylko matematyczne szanse.

Już nawet nie cud nie będzie w stanie uratować Almerii, która w La Lidze w sezonie nie wygrała jeszcze meczu. W piątek, na początek 27. kolejki zamykający tabelę zespół grał z bezpieczną, ale niepewną utrzymania Celtą.

W potyczce od początku gospodarze mieli więcej z gry. W 21. minucie piłka już nawet znalazła się w bramce Almerii, ale sędzia dostrzegł spalonego i po analizie VAR gola anulował.

Od 65. minuty przyjezdni mieli kolejny problem. Za brutalny faul z boiska wyleciał Bruno Langa.

Grając w przewadze Celta potrzebowała ośmiu minut, aby zdobyć gola. Do siatki trafił Oscar Mingueza. Bezradna Almeria nie była w stanie odpowiedzieć.

Dzięki trzem punktom gracze z Vigo oddalili się od strefy spadkowej, ale o spokoju jeszcze nie mogą mówić. Natomiast Almeria szanse na utrzymanie ma już tylko matematyczne.

Celta Vigo - UD Almeria 1:0 (0:0)
1:0 - Oscar Mingueza 73'