Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: radość piłkarzy Borussii M'gladbach

Bundesliga: Borussia odwróciła losy meczu. Trudna sytuacja Wilków

Łukasz Witczyk

Do przerwy Borussia M'gladbach przegrywała z VfL Wolfsburg, ale po zmianie stron to goście byli stroną dominującą. Przyjezdni wygrali 3:1, przez co sytuacja Wilków jest coraz gorsza. Jakub Kamiński cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Był to mecz drużyn, które uznawane są za największe rozczarowanie obecnego sezonu. Zarówno VfL Wolfsburg, jak i Borussia M'gladbach miały bić się o miejsca w europejskich pucharach. Zamiast tego sklasyfikowane są w dolnej połówce tabeli, a miały tylko pięć punktów zaliczki nad strefą spadkową.

Dlatego stawka tego spotkania była bardzo duża. Mecz idealnie rozpoczął się dla Wilków, które już w 7. minucie objęły prowadzenie. Po dograniu Tiago Tomasa piłkę do siatki rywali skierował Ridle Baku. Po straconej bramce Borussia starała się intensywniej atakować, ale gościom zabrakło skuteczności.

To zmieniło się po przerwie. To Borussia była częściej pod bramką przeciwnika i swoją przewagę udokumentowała golami. W 52. minucie bramkarza rywali pokonał Ko Itakura, a kilka chwil później było już 2:1 dla gości. Stało się tak za sprawą Nathana Nhoumou.

I nie był to koniec ofensywnej przewagi przyjezdnych. Przez długi fragment meczu gospodarze mieli problem, by stworzyć jakiekolwiek zagrożenie pod bramką rywali. W końcówce Borussia jeszcze dobiła rywala. W 88. minucie wynik na 3:1 ustalił Rocco Reitz.

VfL Wolfsburg - Borussia M'gladbach 1:3 (1:0)
1:0 - Ridle Baku 7'
1:1 - Ko Itakura 52'
1:2 - Nathan Ngoumou 59'
1:3 - Rocco Reitz 88'