Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Rasiaka, Żewłakowa, Żurawskiego oraz Stolpy

Mateusz Kołtoniak

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Grzegorz Rasiak (Reading FC), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) oraz Tomasz Stolpa (Qəbələ FK). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 24 Polaków.

Grzegorz Rasiak zdobył gola w meczu z Blackpool 2:1 (0:0). Dla Polaka było to czwarte trafienie w obecnym sezonie. Rasiak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 82. minucie zapewniające trzy punkty gospodarzom.

Michał Żewłakow zdobył bramkę w meczu z PAS Giánnina 2:2 (1:0). Polak zdobył pierwszy gola w tym sezonie. Kapitan reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 23. minucie.

Maciej Żurawski zdobył bramkę w wyjazdowym meczu przeciwko Árisowi Lemessoú 1:0 (1:0). Polak zdobył pierwszego gola w obecnym sezonie. Były zawodnik Larisy rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 3. minucie, pokonując bramkarza gospodarzy z rzutu karnego.

Tomasz Stolpa zdobył bramkę w meczu ze Standardem Sumqayıt 2:1 (1:0). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców 21. minucie meczu, a także otrzymał żółtą kartkę.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Evertonem (3:0)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - poza kadrą w meczu ligowym z Sunderlandem (0:1)

Championship
Radosław Majewski (Nottingham Forrest) - rezerwowy w meczu ligowym z Middlesbrough (1:1)
Grzegorz Rasiak (Reading) - od 68. minuty i bramka w meczu ligowym z Blackpool (2:1)

Leauge One
Wojciech Szczęsny (Brentford) - 90 minut w meczu ligowym z Walsall (1:1)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Norwich City (2:2)
Marek Saganowski (Southampton) - poza kadrą w meczu ligowym z Norwich City (2:2)
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - poza kadrą w meczu ligowym z Colchester (2:2)

Leaugue Two
Artur Krysiak (Burton Albion) - 90 minut w meczu ligowym z Hereford United (3:2)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - do 47. minuty i czerwona kartka w meczu ligowym z Rapidem (1:4)

Azerbejdżan

Tomasz Stolpa (Qəbələ FK) - 90 minut, bramka i żółta kartka w meczu ligowym z Standard Sumqayıt (2:1)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z KSV Roeselare (3:1)
Dawid Janczyk (KSC Lokeren) - rezerwowy w meczu ligowym z KVC Westerlo (0:1)

Cypr

Łukasz Sosin (Anorthosis Famagusta) - od 78. minuty w meczu ligowym z APOEL-em (0:2)
Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z Anorthosisem (2:0)
Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z Anorthosisem (2:0)
Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z Anorthosisem (2:0)
Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Árisem (1:0)

Francja

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - rezerwowy w meczu ligowym z Monaco (2:0)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Monaco (2:0)
Ludovic Obraniak (OSC Lille) - od 72. minuty w meczu ligowym z Montpellier (0:2)

Grecja

Marcin Baszczyński (Atromitos Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z Iraklisem (2:2)
Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - 90 minut i asysta w meczu z Atromitosem (2:2)
Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - do 62. minuty w meczu ligowym z Levadiakosem (1:0)
Mariusz Kukiełka (Skoda Xanthi) - poza kadrą w meczu ligowym z Levadiakosem (1:0)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Arisem (4:1)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - rezerwowy w meczu ligowym z AO Kavala (1:2)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z PAS Ioannina (2:2)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Racing Santander (1:0)

Holandia

Eredivisie
Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z AZ Alkmaar (2:4)
Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z NAC Breda (3:3)

Jupiter Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - do 75. minuty w meczu ligowym z De Graafschap (2:1)

Niemcy

Bundesliga
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 88. minuty w meczu ligowym z Mainz (0:0)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z VfB Stuttgart (1:1)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z VfB Stuttgart (1:1)
Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - rezerwowy w meczu ligowym z Bayernem (1:1)
Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z Bayernem (1:1)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - rezerwowy w meczu ligowym z Schalke (0:2)

2. Bundesliga
Łukasz Szukała (Alemmania Aachen) - nie wystąpił w meczu ligowym z TuS Koblenz (0:1)

Rosja

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - 90 minut w meczu ligowym z Lokomotivem Moskwa (0:2)
Rafał Murawski (Rubin Kazań) - rezerwowy w meczu ligowym z Zenitem (0:0)
Krzysztof Łągiewka (Kubań Krasnodar) - 90 minut w meczu ligowym z Terekiem Grozny (1:0)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - poza kadrą w meczu ligowym z Dundee United (1:2)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Dundee United (1:2)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian Edynburg) - poza kadrą w meczu ligowym z St. Johnstone (1:2)

Turcja

Marcin Kuś (İstanbul Büyükşehir) - 90 minut w meczu ligowym z Gençlerbirliği (1:3)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - rezerwowy w meczu ligowym z Dynamem Kijów (0:3)
Marcin Burkhardt (Metalist Charków) - od 68. minuty w meczu ligowym z Zorią Ługańsk (2:0)

Włochy

Serie A
Błażej Augustyn (Catania Calcio) - poza kadrą w meczu ligowym z US Palermo (1:1)