Twitter / TVP Sport / Perisić za szybko wpadł w pole karne

To dlatego bramka nie została uznana. Sędzia musiał zmienić decyzję

Szymon Łożyński

Tylko przez chwilę Chorwaci cieszyli się z honorowego gola w meczu z Hiszpanią na Euro 2024. Po analizie VAR sędzia bramki nie uznał. Wiemy, dlaczego.

Oglądaj Euro 2024 w Pilocie WP [reklama].
Nie tak piłkarze reprezentacji Chorwacji wyobrażali sobie początek Euro 2024. Brązowi medaliści ostatniego mundialu nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z Hiszpanią.

Już do przerwy Chorwaci przegrywali 0:3. W drugiej połowie Hiszpanie kontrolowali grę, ale pod koniec meczu drużyna z Bałkanów, po skutecznej dobitce rzutu karnego, strzeliła honorowego gola.

Radość z trafienia na 1:3 nie trwała jednak długo. Po analizie VAR sędzia Michael Oliver anulował gola dla Chorwatów. Dlaczego?

Jak pokazały powtórki, w momencie wykonywania jedenastki przez Bruno Petkovicia za szybko w pole karne wbiegł jego kolega z reprezentacji, doświadczony Ivan Perisić

35-letni pomocnik nie brał udziału w skutecznej dobitce karnego i w myśl aktualnych przepisów sędzia nie powtórzył karnego tylko anulował gola strzelonego przez Petkovicia.

Ostatecznie Hiszpanie wygrali 3:0.