WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski

Błaszczykowski o Lewandowskim. Krótko i na temat

Michał Mielnik

W piątek reprezentacja Polski przegrała z Austrią 1:3 w drugim meczu fazy grupowej na Euro 2024. W 60. minucie na boisko wszedł Robert Lewandowski, jednak ta zmiana niewiele dała. Przyznał to Jakub Błaszczykowski.

Oglądaj Euro 2024 w Pilocie WP [reklama].
Sprawdził się najczarniejszy scenariusz reprezentacji Polski na Euro 2024. Miało być jak nigdy, skończyło się jak zawsze. Po meczu otwarcia, następnie meczu o wszystko, czeka nas mecz o honor i wakacje jeszcze w czerwcu. Kadra Michała Probierza jako pierwsza odpadła z niemieckiego turnieju.

W meczach towarzyskich jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw Europy selekcjoner kadry stracił Arkadiusza Milika oraz Roberta Lewandowskiego. Obaj napastnicy doznali kontuzji. Pierwszy z nich musiał opuścić zgrupowanie i na Euro nie pojechał, z kolei kapitan przechodził rehabilitację i wrócił na boisko w 60. minucie drugiego meczu na mistrzostwach.

Robert Lewandowski pojawił się na murawie na ok. pół godziny. Ta zmiana jednak niewiele dała. 35-latek już po czterech minutach zainkasował żółtą kartkę na swoje konto, a jego gra na boisku nic nie zmieniła. Polacy dalej nie potrafili zagrozić rywalom. Podobnie było z wejściem na boisko Karola Świderskiego i Kamila Grosickiego.

- Trener Austriaków zrobił zmiany, które wniosły jego drużynę na wyższy poziom. U nas wszedł "Lewy", "Świder", "Grosik". Nie było odzwierciedlenia tych zmian na boisku, tak jak u rywali - powiedział Jakub Błaszczykowski na antenie TVP Sport.

Kapitan reprezentacji Polski zmienił na boisku Adama Buksę, a Karol Świderski Krzysztofa Piątka. To za sprawą niezbyt dobrej gry obu napastników, którzy wyszli w podstawowym składzie. - Nie było widać między nimi współpracy. Nie wyglądało to dobrze - dodał Błaszczykowski.

Ostatni mecz na Euro 2024 reprezentacja Polski rozegra we wtorek 25 czerwca. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych będą Francuzi. Początek spotkania zaplanowano na 18:00.

Mocne słowa kapitana Polaków. "Nie wiem, jak tak można"